5 meglepő étel, amiről nem kellett lemondanom a Veganuár alatt

Még ha csak egy hónapig követjük is, a vegán életmód igen sok lemondással jár. Ez könnyen elveheti a kedvünket a kihívástól, főleg akkor, ha megfeledkezünk a másik oldalról, azaz minden olyan ételről, amit nem kellett elhagynunk.

Mivel a vegán étrend nagymértékben korlátozza, hogy mit ehetünk, és mit nem, elég könnyű csak a negatívumokra fókuszálni. Eleinte én is elriadtam az egy hónapos próbatételtől, főleg azért, mert élek-halok a sajtokért, reggelijeim bebetonozott része a tojás, és a vajat általában illetlenül vastagon kenem a kenyérre. Most azonban, a január fele felé közelítve, valamelyest rendeződtek bennem a vegán étrenddel kapcsolatos fenntartások, és elkezdtem inkább azon gondolkozni, hogy mennyi mindenről nem kellett lemondanom a kihívás miatt. Meglepődtem az ételek számán, már mutatom is őket.

5 meglepő étel, amiről nem kellett lemondanom a veganuár alatt

Főzelékek

Egy klasszikus ételcsoporttal kezdeném a menetet: valahogy sosem voltak a kedvenceim ezek a lisztes-csirízes zöldségraguk, legalábbis olyan formájukban nem, ahogy a legtöbb menzán készülnek.

A tejtermékes-lisztes sűrítést már azelőtt elengedtem, hogy belekezdtem volna a veganuárba, és inkább másik irányba vittem el a fogásokat.

Jobban szeretem a főzelékeket önmagukkal, esetleg más, hozzáadott zöldségekkel (pl. burgonya, fehérbab) sűríteni, valamint a klasszikustól eltérő ízesítéssel ellátni. Véleményem szerint a finom vegán főzelékek kulcsa a fűszerezésben rejlik.

Krémlevesek

Hasonló cipőben járnak nálam a krémlevesek is: sosem voltam a tejszínnel felhúzás híve. Ehelyett gyakran nem is használok semmit (rengeteg zöldség önmagában is épp elég krémes állagot biztosít), vagy bevetem a mindig megbízható konzerv kókusztejet.

Friss tészták

Aki egyszer átáll a száraz tésztáról a frissre, örökre ott ragad ebben a világban. Velem is ez történt, így némileg aggódtam a tojással készülő házi tésztáim elvesztése miatt. Szerencsére gyorsan rájöttem, hogy megannyi különböző hozzávaló helyettesítheti a tojást: például a mirelit spenót, a sütőtök- vagy édesburgonya-püré, vagy egészen egyszerűen a szerény víz.

Kelt tészták

Elég szomorkás lehet az a kelt tészta, amelybe nem kerül tojás, tej vagy vaj – gondoltam jómagam is még decemberben. Persze rá kellett jönnöm, hogy van élet az állati eredetű termékeken túl is: fantasztikusan foszlós bucik, piták és más péktermékek születhetnek vegán módon.

Kevert sütemények

Szerencsémre ugyanez a helyzet az egyszerű kevert piskótákkal is: a tojás nem mindig kötelező, a tejből használhatok növényit, a vaj pedig amúgy is sokszor margarinra cserélődik a receptekben.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezek a vegán tartalmak is érdekelhetnek:

Címlapról ajánljuk

Édes és sós gofrireceptek

Egy gyümölccsel, édes krémmel vagy csak fagyival tálalt édes gofrinak senki sem tud nemet mondani, sőt, sós gofritársai sem maradnak szégyenben, ha a kedvencekről van szó.

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?