4 tejmentes alapanyag, amitől krémesebb lesz a krémlevesed

Aki tejmentesen vagy vegán módon étkezik, abban felmerülhet a kérdés: vajon mitől lesz az ő krémleves ugyanolyan gazdag és sűrű, mint a mindenevőké? A kérdésre ugyan válaszolhatunk a növényi tejszínek és más alternatívák egyikével, de megannyi más megoldás is adott.

Tejmentesen krémlevest főzni nem ördöngösség, bár annyi biztos, hogy kell hozzá némi kreativitás és utánajárás. Ez utóbbit most megspórolhatjuk, ha gyorsan átfutjuk ezt a cikket. Most ugyanis arról lesz szó, hogy milyen hozzávalókkal tehetjük gazdagabbá, krémesebbé és sűrűbbé a krémlevesünk állagát anélkül, hogy tejterméket (vagy valamilyen növényi alternatívát) használnánk. Meglepő dolgok is jönnek!

4 tejmentes alapanyag, amitől krémesebb lesz a krémlevesed

Olajos magvak

Nem csoda, hogy a növényi „tejek" a legtöbbször valamilyen magból készülnek: ezek a kis szemek ugyanis képesek sűrűvé varázsolni minden folyadékot, így a levest is. Zsírtartalmuk és turmixolás utáni, enyhén darabos állaguk izgalmassá tesz bármilyen krémlevest.

Használjuk elsősorban diót vagy kesudiót, esetleg földimogyorót: ezek ízben is könnyen beilleszthetőek egy-egy levesbe.

Csak a főzés végén, a tűzről levéve adjuk hozzá a lábashoz a magvakat (amennyiben botmixert használunk), vagy szórjuk a turmixgép kelyhébe őket, majd dolgozzuk tetszőleges állagúra az ételt. Egy közepes fazéknyi leveshez (kb. 4 adag) 1-2 marék magra lesz szükségünk.

Konzerv hüvelyesek

A babok, borsók és lencsék mind alkalmasak sűrítésre, ráadásul elképesztően egyszerű velük dolgozni, tekintve, hogy már alapból vajpuhán bújnak elő a konzervből. Mindemellett viszonylag semleges ízűek, így nem kell amiatt aggódnunk, hogy az egész levesnek babíze lesz.

Általában egy konzerv tartalmával már kellemesen sűrű állagot érhetünk el, ha a főzés végén vagy a turmixolás előtt hozzáadjuk a hüvelyeseket. Készüljünk fel arra is, hogy sokkal tartalmasabb lesz az az egy tál leves, a kis szemeknek köszönhetően.

Burgonya

A krumpli olcsó, egész évben kapható alapzöldség, ráadásul tele van pakolva keményítővel, ami ideálissá teszi számunkra, ha tejmentesen szeretnénk sűríteni. Szinte bármilyen levesbe belecsempészhetjük: elég, ha a főzés elején belekockázunk egy vagy két közepes burgonyát, majd a többi hozzávalóval együtt megfőzzük.

Így a zöldségben lévő keményítő egy része belefő a lébe, a maradékot pedig akkor tudjuk majd hasznosítani, amikor leturmixoljuk az egészet. Ízben sem kell semmi drasztikusra számítani, hiszen a krumpli nem a legaromásabb dolgok egyike.

Kenyér

Igen, jól látjuk, az egyszerű péktermék is segítségünkre lehet, ha krémlevest sűrítenénk. A szikkadt vagy enyhén másnapos kenyér szinte kötelező eleme a nyári hűsítő gazpachonak, azonban ez nem jelenti azt, hogy más évszakokban ne tudnánk használni.

Tegyünk 2-3 közepes szelet, kockákra vágott kenyeret a levesünkbe, ha már teljesen készre főztük.

A héja is nyugodtan benne maradhat, mivel a turmixolás után úgyis homogén lesz az egész étel.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Konyhai praktikák, amelyekkel könnyebb az élet:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek