Izgalmasabb lesz a salátád, ha elhagyod a kést, és ütsz-vágsz

Egy tál saláta sok minden lehet: egészséges köret, unalmas és szomorú levelek gyülekezete vagy izgalmas, meglepő és sokszínű zöldséghalmaz is. Ha jobban hangzik a legutolsó verzió, akkor fogadjuk meg a lenti tanácsokat.

Ha definiálni szeretnénk a salátát, valószínűleg szükségünk lenne a következő szavakra: zöldség, aprítás, textúra, sokszínű. És ez még csak a kezdet. Ebből a halmazból most a zöldség és sokszínű szavakat fogjuk kiemelni, mert azt fogjuk körbejárni, miként tehetjük izgalmasabbá a salátában lévő zöldségeket. A válasz pedig: úgy, hogy eldobjuk a kést. Na, jó biztonsági okokból inkább maradjunk a félrerakásnál.

Izgalmasabb lesz a salátád, ha elhagyod a kést, és ütsz-vágsz

Szalagok zöldséghámozóval

A hosszúkás zöldségek nagyjából csak arra várnak, hogy hajszálvékony szalagokká alakulhassanak. Főleg azok, amelyek amúgy elég kemények, így nem adnák a legjobb oldalukat, ha nagyobb darabokra vagy karikákra vágnánk őket.

Kifejezetten ilyen zöldség a répa, cukkini, retek, cékla, de a gyengédebb uborka is ölthet ilyen alakot.

Sokkal egyszerűbb dolgunk lesz, mint egy késsel: ugyanis a zöldségek (opcionális) megpucolása után ahelyett, hogy félretennénk a hámozót, ezzel folytatjuk tovább az „aprítást” és hajszálvékony szeleteket vagy szalagokat hozunk létre a zöldségekből.

Apró szálak reszelővel

Szintén a keményebb húsú zöldségek felvágását úszhatjuk meg, ha lereszeljük őket. Ezt megtehetjük a nagy vagy a kis lyukú oldalon is, attól függően, hogy milyen végeredményt szeretnénk.

A cékla, a répa, a fehérrépa, a zeller, de az alma vagy a körte is alkalmas reszelésre, feltéve, ha jó kemény, érett példányokról van szó. A káposzta szintén reszelhető, bár egy fokkal nagyobb kuplerájt hagy maga mögött.

Finom morzsa aprítógéppel

Ez a módszer azoknak is be fog jönni, akik nem szeretnek zöldséget enni. Miért? Mert ha egy aprítógépbe tesszük a nyers zöldséget, majd pár határozott fordulattal szinte teljesen „szétmorzsoljuk”, olyan észrevehetetlen állagot kapunk, ami elveszik a salátában, mégis ott van.

Vágjunk közepes méretű darabokra répát, céklát, retket, esetleg zellert, almát is, majd rövid fordulatokkal (ne folyamatosan) daráljuk őket apró, szemcsés állagúra. Ezt nemcsak zöldsalátákba tehetjük, hanem quinoával, kuszkusszal vagy más gabonával is elkeverhetjük.

Essünk neki a kezünkkel

Vannak zöldségek, amiket egészen egyszerűen a kezünkkel is szétszedhetünk/szétnyomhatunk. Ilyenkor elővehetjük az összes elrejtett agressziónkat, és nekieshetünk a mit sem sejtő alapanyagoknak.

Például az uborkának kifejezetten jól áll, ha közepes darabokra vágjuk, majd a darabokat a tenyerünkkel szétnyomjuk. A kis kerek, piros retkekkel is eljátszhatjuk ezt, csakúgy, mint a zsenge paprikával is. Persze ne próbáljunk meg szétnyomni egy répát, mert fájni fog, de egy paradicsomot se, mert az egész a kötényünkön fog landolni.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Érdekes, izgalmas és meglepő konyhai megoldások:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Mézédes eprespite-receptek

Végre dübörög az eperszezon, s bár nem éppen a legolcsóbb alapanyag, kizárt, hogy lemondjunk róla egy teljes évre, szóval hajrá, készüljön legalább egy epres pite!

Nosalty

További cikkek