Hűsölj panna cottával!

Nem kétséges, hogy a panna cotta az édességőrültek megmentője, főleg nyáron, mert kevés munka befektetésével, annál több gyümölccsel, szempillantás alatt elkészül.

Málnás-kókuszos panna cotta

Ettől függetlenül sokan „befürdenek” az elkészítésével, most pár tippet megosztok veletek azt illetően, hogyan legyen tökéletes állagú a panna cottád!

Ez az olasz desszert egyébként az egész országban nagyon elterjedt, elsősorban északról kezdte meg hódítását, hogy aztán az egész kontinensen emlékezetes karriert fusson be. Az eredeti recept kizárólag zsíros, valódi tejszínből főzi: ennél karcsúbb, főzőtejszín névvel ellátott termékekkel, tíz-, húszszázalékos zsírtartalmú változatokkal nem érdemes próbálkozni, mert meg se közelíti az eredeti ízét és nem merném a nyakamat tenni rá, hogy egyáltalán rendesen be lehet sűríteni majd az ilyen alapanyagokat.

Mások tejet is használnak hozzá, de abból is kizárólag a teljes, házi tejet, amit még nem fölöztek le – a panna cotta élvezeti értéke nagyban függ a hozzávalók megfelelő zsírtartalmától. Fél liternél kevesebb – ízlés szerint tej és tejszín vagy csak tejszín – mennyiségből nem érdemes főzni, cukorból szerintem bőven elég húsz deka vagy annál is kicsit kevesebb, de én mindent az előírtnál kevesebb édesítővel készítek. Ami nagyon fontos és kardinális pontja a krémfőzésnek és amitől besűrűsödik majd az egész, az a zselatin lesz. Én a por változatút pártolom, abból is 3 teáskanállal használok. Nem maradhat el a vaníliarúd kikapart magja sem, ha hó vége van, akkor Bourbon vaníliás cukorral helyettesítem.

Keverhetsz még bele egyébként a végén bármilyen gyümölcsöt, szerintem málnával vagy szederrel ellenállhatatlan. Mivel legfőképpen poharakban, kelyhekben szokás tálalni, így rétegezni is lehet a kész krémet: a gyümölcszselé készítése külön feladat, de megéri, mert a végeredmény nagyon mutatós, ha még több időt spórolnál, akkor ajánlom főzés végén a beledobálós rövidítést.

Pár órás hűtést elkészítés után mindenképp igényel, 4-5 órára ajánlatos hűtőbe tolni és hagyni, hogy biztosan megdermedjen. Jó, nem tagadhatom, előfordul, hogy hamarabb rájárok, mint hogy ez az idő letelne – de ilyenkor mindig ott motoszkál a fejemben, bármi mással kezdek el foglalkozni, hogy milyen finomság vár a hűtőben. Vendégvárásra is tökéletes, a forró augusztusban nagyon hálás lesz érte a közönségünk!

A Dobd össze! rovat korábbi cikkeit itt olvashatod >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Édes és sós gofrireceptek

Egy gyümölccsel, édes krémmel vagy csak fagyival tálalt édes gofrinak senki sem tud nemet mondani, sőt, sós gofritársai sem maradnak szégyenben, ha a kedvencekről van szó.

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?