Kánikula ellen: jéghideg gyümölcslevesek

Elronthatatlan, hűsítő nyalánkság, a nyár kelléke, kicsik és nagyok kedvence. Most megmutatjuk, hányféleképpen készítheted, így biztosan nem fogsz ráunni!

Milyen gyümölcs kerüljön bele?

Idénygyümölcsből a legfinomabb, de friss gyümölcs hiányában készülhet befőttből vagy fagyasztott gyümölcsből is. Az pedig, hogy éppen egyfajta gyümölcsöt vagy vegyesen, többfélét használunk hozzá, az egyéni ízlés kérdése.

A legegyszerűbb változat

A leggyorsabb megoldás a főzés nélküli gyümölcsleves: bepakoljuk a turmixba a hideg hozzávalókat, azaz a gyümölcsöt, fűszereket és egy kis tejszínt vagy joghurtot, összemixeljük és kész is a tápláló, hűsítő leves.

Te hogyan szereted?

Van aki tejfölösen, mások tejszínnel készítik, a vonalaikra ügyelők joghurtot vagy kefírt tesznek a gyümölcslevesbe, a tejmentesen étkezők pedig kókusztejet adnak hozzá. Akad olyan verzió is, amikor nem vízben, hanem tejben főnek a gyümölcsök.

Ízesítsük, de mivel?

  • Klasszikusan fahéj és szegfűszeg adja a gyümölcsleves alapját, de nagyon finom ízt kölcsönöznek a levesnek a vaníliarúd kikapart magjai is, újítani vágyóknak pedig a kardamomos és a szegfűborsos változatot ajánljuk.
  • Egy-két citromkarika a leves frissességéről gondoskodik, és zöldfűszereket is használjunk bátran: citromfű és a menta illenek hozzá leginkább.
  • Ha akad a hűtőnkben egy darabka gyömbér, azt is beledobhatjuk, mennyei ízt kölcsönöz a levesnek.
  • Felnőtteknek feldobhatjuk a levest egy kis alkohollal, rum, vodka vagy fehérbor hozzáadásával.

Édesítés

A felhasznált gyümölcs és az ízlésünk határozza meg, mennyi pluszédességet kívánunk adni a levesnek. Legegészségesebb választás a méz vagy a nádcukor használata. Fontos, hogy az előbbit csak akkor adjuk a leveshez, mikor már langyosra hűlt, megőrizve ezzel a méz értékes tulajdonságait.

Sűrítés

Nem feltétlenül szükséges eljárás, de ha mégis kicsit sűrűbben szeretnénk a gyümölcslevest, az alábbiak közül választhatunk: sűríthetjük liszttel, étkezési keményítővel vagy pudingporral.

Tálalás: szimplán vagy flancosan?

Egy biztos: a gyümölcsleves fogyasztás előtt legyen jól behűtve. Egyszerűen, mindenféle pluszkörítés nélkül is kínálhatjuk, aki flancolni szeretne, kanalazzon a tányér közepére egy gombóc vaníliafagyit vagy nyomjon rá egy kis tejszínhabot, amit megbolondíthat fahéjjal.

A krémlevesekbe levesbetét dukál

A levesbetét lehet maga a gyümölcs, apróbb darabokra vágva, de jól illik bele a mandulapehely, vagy a legújabb trendnek megfelelőlen, túrógombócokkal kínáljuk.

Még több gyümölcsleves recept itt >>

Még több gyümölcskrémleves recept itt >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?