Miből főzzek? – Végre itt van a június 4 legzsengébb alapanyaga

Mindannyian szeretnénk egy fokkal tudatosabban táplálkozni, nem? Ennek kulcsa pedig elsősorban az alapanyagokban rejlik, amiket a konyhában használunk. A Nosalty csapatával ebben szeretnénk most mindenkinek segítséget nyújtani azáltal, hogy minden hónapban bemutatjuk az éppen aktuálisan termő/beszerezhető zöldségeket és gyümölcsöket, és a belőlük készíthető jobbnál jobb ételeket.

Végre itt van, megérkezett a várva várt nyár, és ez azt jelenti, hogy már kaphatóak a kedvenc júniusi alapanyagaink is. Lesznek napfényes gyümölcsök, zsenge zöldségek és persze a belőlük készíthető isteni fogások sem maradnak el. Ebben a hónapban minden a nyári ételekről, a sokszínűségről és a zamatos ízekről szól: mindez a júniusi alapanyagok jóvoltából.

Miből főzzek? – Végre itt vannak a június zsenge kincsei

Zöldborsó

Végre lecserélhetjük a mirelit szemeket a friss, zsenge, hüvelyes cukorborsóra. A hónap elején érnek be az első adagok, a termést pedig megtalálhatjuk a piacokon és a termelőknél. Érdemes egy nagy halommal venni belőle, még akkor is, ha a zöldség fejtése nem a kedvenc feladatunk.

A zsenge borsó karakteresebb ízű, egy kicsit édeskés vonalat hoz, ráadásul több tápanyag található benne.

Ugyan a fagyasztás nagyon jó tartósító módszer, a kiolvasztott alapanyagok már nem rendelkeznek a nyers megfelelőjük vitamintartalmával. A zsenge borsóból ezért finomabb és egészségesebb is lesz a leves vagy a főzelék. A héjból pedig főzhetünk maradékmentő alaplevet is, így semmi nem vész kárba.

Újkrumpli

Az egész éves krumplievés talán legszebb időszaka, amikor az apró, vékony héjú újkrumplival főzhetünk. Teljesen más élményt nyújt a burgonyának ez a formája, és teljesen más fogásokat hozhatunk ki belőle.

A hagyományos módok (krumplipüré, nudli) nem működnek vele, de annál több, izgalmas receptet készíthetünk a kis szemekkel. Sütve, főzve dolgozzuk meg, és alakítsuk salátává, „tócsnivá”, köretté vagy szaftos egytálétellé.

Cseresznye

A roppanós, mélybordó szemekre gyorsan le kell csapnunk, mert ha egy hétig nem figyelünk, lehet, hogy el is tűnnek a zöldségestől. Június elején-közepén van a cseresznye főszezonja, ilyenkor alkothatunk vele.

Nyersen adja a legjobb oldalát, ezért érdemes salátába tenni (friss levelesekkel nagyon jól működik). Persze a klasszikus gyümölcsleves vagy kevert sütemény receptjét is gazdagíthatja, ezek mind hamisítatlan nyári ízek.

Uborka

Felejtsük el a kígyóuborka szomorú, fóliás verzióját, amit kénytelenek vagyunk a nyári hónapokon kívül venni: itt az ideje a „csupasz”, friss uborkáknak! Ebből készül a legfinomabb tzatziki, uborkasaláta és szendvics.

Az ilyenkor vásárolt uborkáknak alaposan mossuk meg a héját, mert a fólia nélkül közvetlenül azt érik a szennyeződések. Jó hír, viszont, hogy ezeket nem kell meghámozni, ha szeretjük a héjat, mivel nyáron nem annyira vastag a sötétzöld külső.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Legyünk együtt tudatosabbak:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!

Rosanics Petra

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?