Tárold így a meggyet, cseresznyét, hogy még napokkal később is ropogós maradjon

A nyár bőséges termése a cseresznye és a meggy, amikor érik a két gyümölcs, kilószámra hordjuk haza. Azonban ha nem megfelelően tároljuk, a szemek nagyon gyorsan veszítenek minőségükből. Itt van néhány szempont, amit tartsunk szem előtt.

A friss cseresznye és meggy tárolásában két nagy ellenségünk lesz: a hőmérséklet és a nedvesség. Ha bármelyik tényező a kettő közül nem ideális, a gyümölcs akár egy nap alatt is elkezd megromlani. Mindegy, hogy lekvár vagy sütemény készül belőle, esetleg csak egyszerűen szemezgetni szeretnénk belőle, figyeljünk oda a cseresznye, meggy tárolására.

Tárold így a meggyet, cseresznyét, hogy még napokkal később is ropogós maradjon

Hideg fejjel

Főleg a legnagyobb nyári melegben lehet veszélyes a hőség a gyümölcsre. Szobahőmérsékleten hagyva gyorsan bepunnyad, extrém esetben levet ereszt, megnyomódik.

Lehetőség szerint a meggyet, cseresznyét tároljuk a hűtőben. Nem kell megmosnunk, de mindenképpen töröljük szárazra.

Azért, hogy a későbbi felhasználás könnyebb legyen, a szárakat eltávolíthatjuk, mielőtt a hűtőbe kerül a gyümölcs. Olyan dobozban, zacskóban tegyük a hidegre, ami lehetővé teszi a légmozgást.

Zárt tárolóban pára alakulhat ki, amitől újra nedvesek lesznek a szemek, ezt pedig mindenáron el kell kerülnünk. A doboz tetejét srégen tegyük rá, a zacskón hagyjunk egy kis nyílást.

Fő a szárazság

Az előbbiekben már szó esett a szárazság fontosságáról. Ha tisztán akarjuk eltenni későbbre a gyümölcsöt, megmoshatjuk. A lényeg az, hogy teljesen és alaposan töröljük szárazra.

Ebből a szempontból jobb, ha nem magozzuk ki a gyümölcsöt. Tegyük el egyben, hogy a leve ne folyjon ki, ne áztassa el a szemeket.

A fagyasztóba vele!

A hidegebb, borongósabb napokra is eltehetjük a nyár ízét, ha lefagyasztjuk a meggyet, a cseresznyét. Itt már magozva is eltehetjük, nem olyan veszélyes a gyümölcs épségére a lé, mert meg fog fagyni.

Persze egészben is mehet a mélyhűtőbe: először egy tálcán fagyasszuk le, hogy ne ragadjanak össze a szemek, utána rakjuk át fagyasztózacskóba.

Tároljuk rendesen a gyümölcsöt, és meghálálja majd a törődést: a legfinomabb süteményeket, desszerteket készíthetjük majd belőle, akár vásárlás után egy héttel is.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Nyári ízek, alapanyagok és receptek:

Forrásunk volt

Legújabb receptek

Citromfagyi

Mindösszesen 5 alapanyag és pár óra pihentetés szükséges hozzá, hogy elkészítsétek a szezon legfinomabb citromfagylaltját. Nem kell se fagylaltgép, se extra alapanyagok: dobjuk össze 10 ...

Zöldborsóleves

Ha itt a nyár, akkor elmaradhatatlan látogatója a konyhánknak ez a gyors és könnyed borsóleves, amit akár minden héten tudnánk kanalazni. Ráadásul friss és fagyasztott borsóból is ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Kovászos uborka egyszerűen

Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos  praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...

Egyszerű tökfőzelék

Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.

Legegyszerűbb meggyes kevert

Amikor gyors és finom sütire vágyunk, tökéletes választás. Nem csak meggyel, hanem bármilyen gyümölccsel, de akár csokival vagy magokkal, illetve ezek keverésével is elkészíthető.