Tönkölybúza liszt

A hazánkban is őshonos tönkölybúza egyike a legegészségesebb búzafajtáknak. Magasabb a fehérje- és sikértartalma, mint a többi búzának, számos, az emberi szervezet számára hasznos aminosavakat tartalmaz, nagyon magas a vitamintartalma, illetve fontos kalcium-, magnézium-, szelén- és foszforforrás. A tönkölybúzát a búzával megegyezően használják fel, így például liszt készül belőle. A tönkölybúzaliszt esetében megkülönböztetjük az alacsony korpatartalmú finom, vagy fehér lisztet, illetve a teljes kiőrlésű változatot. A tönkölybúza liszt kitűnő alapanyaga kenyereknek és péksüteményeknek, de használhatjuk sós és édes sütemények készítéséhez éppúgy, mint levesek vagy mártások sűrítéséhez.
Bármikor.
Száraz helyen.
Unod a sima paradicsomlevest? Dobd fel egy finom grillsajtos szendviccsel, amit gofrisütőben piríthatsz tökéletessé!
NosaltyAzt már egy ideje tudjuk, hogy a kevés húsevés nagyon jót tesz a környezetnek – de most itt az újabb bizonyíték arra, hogy az emberi egészségnek is hasznos lehet, ha egyáltalán nem eszel többet húst. Egy friss kutatás szerint a növényalapú étrend felturbózhatja a zsírégetést, és akár még a cukorbetegség megelőzéséhez is hozzájárulhat.
Stuth-Nagy NikiEgy finom főzelék melengeti a lelket és nincs is sok macera vele. Ráadásul könnyű olyan variációt találni, melyet az egész család szeret. Készítsd el ezúttal diétásan!
NosaltyVannak olyan ételek, amelyeket inkább nyersen kéne fogyasztanunk, hogy a bennük lévő tápanyagok ne illanjanak el főzés közben (ilyen a brokkoli vagy a fokhagyma), azonban akadnak olyan ételek is, amelyeket pont, hogy csak hőkezelés után szabad megennünk. Mutatjuk, melyek ezek!
Csernus Imre megunta, hogy zárva kell tartania kávézóját.
Kolbász, sonka, virsli, tejföl, sajt... Ezekkel mind-mind laktatóbbá és ízletesebbé tudjuk varázsolni ételeinket. Mellé egy kis zöldség vagy rizs/tarhonya, és kész is az ebéd!