Ne dobd ki a spárga végeit: itt egy recept, amiben újjászületnek

A spárgaszezon folyamatos dilemmáját a zöldség vége okozza. A fás részeket a legtöbbször eldobjuk, pedig rengeteg ízt nyerhetünk ki belőlük, például egy fantasztikus levesben.

Azok, akik szeretnek tényleg mindent felhasználni a konyhában, eddig szomorúan nézhették, ahogy a spárga végei a kukában kötnek ki. Általánosan elfogadott ténynek tűnik, hogy a kellemetlenül szálas és kemény részek nem használhatók semmire. Ennek az állításnak mond ellent ez a fantasztikus krémleves-recept, amivel megmenthetjük a spárga végeit, és csökkenthetjük a konyhai hulladék mennyiségét is.

Ne dobd ki a spárga végeit: itt egy recept, amiben újjászületnek

Előnyök és hátrányok

Nem lehet ám akármilyen formában megenni a lepattintott végeket. Amikor megtisztítjuk a zöldséget, a szálak pont ott törnek el, ahol a zsenge, fiatal rész találkozik a kemény, fással.

A megmaradó spárga külseje kemény, nehezen rágható, belül pedig szálas. Ezért nem alkalmas arra, hogy egészben megegyük.

Szerencsére van másik módszer a feldolgozásukra, amivel a kellemetlen textúrát eltüntethetjük. Ráadásul ugyanannyi spárgaíz van ezekben az elhanyagolt végekben, mint a zöldség felhasznált tetejében, amit vétek lenne eldobni.

Egy krémleves formájában megszabadulhatunk a nemkívánatos szálaktól, megtartva a spárga friss, tavaszi ízét.

Krémlevest a „szemétből”

Amikor egyszerre felhasználunk egy egész csomag spárgát, akár rögtön csinálhatunk levest a végeiből. De ha egy kicsit többet szeretnénk főzni, várjuk meg, amíg elég összegyűlik egy nagyobb lábashoz.

Gyűjtögethetjük a zöldségdarabokat a fagyasztóban egy zacskóban, és ha már elég sok van benne, összedobhatjuk a levest.

Akár frissen, akár fagyasztva használjuk fel, a folyamat mindig azzal indul, hogy egy lábasba tesszük a spárgát, annyi vízzel, hogy teljesen ellepje. Körülbelül 40 percig forraljuk, hogy minél jobban megpuhuljon.

Vegyünk elő egy sűrű szűrőt, és tegyük egy másik fazék fölé. A spárgás alaplevet öntsük át a szűrőn, és addig passzírozzuk, amíg minden folyadék ki nem ment belőle.

Egy kisebb adag zöld, szálas püré fog a szűrőben maradni, amit dobjunk ki, vagy komposztáljunk. Ezután hozzáláthatunk a leves ízesítésének.

Kevés olajon pirítsunk hagymát, fokhagymát, majd adjunk hozzá néhány kockára vágott krumplit. Öntsük nyakon a leszűrt alaplével, és főzzük addig, míg a burgonya puha nem lesz.

Egy botmixerrel dolgozzuk az egészet krémesre, sózzuk, borsozzuk ízlés szerint. Ha szeretnénk még tovább gazdagítani, a tűzről levéve keverjünk bele egy kis adag tejszínt.

A leves el is készült, tálaljuk forrón, és örüljünk neki, hogy ilyen ügyesen fel tudtuk használni a szemétnek hitt maradékokat.

Elindult a Nagy Tavaszi Receptversenyünk, melyen minden receptbeküldő nyer!

Lássa és tesztelje a te főztödet az egész ország! 2021. április 26. és május 23. között töltsd fel a kedvenc tavaszi fogásod receptjét az egyszerűsített receptfeltöltés segítségével, és Nosaltys vászontáskával jutalmazunk – további nyeremények is várnak!

Nézd meg a részleteket, hogy te is részese lehess a kikeleti megújulásnak!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Még több tavaszi receptet találhatsz itt:

Forrásunk volt

Címlapról ajánljuk

További cikkek

5 konyhai eszköz, melyet évente kell cserélned

A konyhai eszközöket nemcsak akkor kell cserélni, ha már ténylegesen elhasználódtak. Mivel rengeteg baktérium kerülhet rájuk, már az alapos tisztítás sem mindig segít rajtuk, ezért érdemes őket évente cserélni, mert az egészséged bánhatja. Mutatjuk, melyek ezek az eszközök!