Erre még talán nem használtad a paradicsomkonzervet

Amikor nagyban dúl a tél, és sehol egy szép, érett paradicsom a láthatáron, akkor ugyan mihez kezdhet az az ember, aki mégis valami paradicsomosat kíván enni? Nos, konzervet használ! És mit főz belőle? Lássuk!

Talán a legtöbbször shakshukát vagy tésztaszószt főzünk belőle, a paradicsomkonzerv azonban ennél sokkal többre képes. Nem elég, hogy a szezonon kívül kihúz minket a csávából, rengeteg savanykás, gazdag íz van belezárva, amit ki tudunk hangsúlyozni, ha okosan bánunk bele. A paradicsomkonzervet megannyi ételbe belefőzhetjük, ezzel átadva a gyümölcs legjobb tulajdonságait a fogásnak.

Erre még biztosan nem használtad a paradicsomkonzervet

Főzzük levesbe

Nem csak paradicsomleves készülhet a konzervből (bár ez is egy nagyon jó megoldás, amikor nem jutunk friss alapanyaghoz): szinte az összes leves profitál abból, ha egy adag paradicsomot belezúdítunk.

Amikor vízzel felhúzunk egy levest, a folyadék egy részét cseréljük ki paradicsomkonzervvel.

Így sokkal ízgazdagabb lesz az étel, több okból is. A paradicsom savassága jobban előhozza az aromákat, miközben nem nyom el semmit, hiszen nem olyan erőteljes szereplő. A kevesebb víz több helyet enged a levesben lévő zöldségeknek, húsoknak és fűszereknek.

Tényleg majdnem az összes levesben működhet a paradicsom (amiből mindig a darabolt, leves verziót használjuk, ne az egészet): zöldség- és ragulevesekben, gulyásokban, minestronékban.

Sőt, krémlevesekbe is kerülhet: a sütőtök, répa, édesburgonya például nagyon jól megfér vele egy lábasban.

A leggyorsabb pizzaszósz

Egy igazán finom házi pizza a tésztán kívül a szószon alapszik, amit ugyan megvehetünk előre beízesítve a boltban, vagy megfőzhetünk magunk is. Mégis a legegyszerűbb, leggyorsabb és legízletesebb opció a szerény konzervben lakozik.

Egyszerűen öntsük a paradicsomkonzerv tartalmát egy turmixgépbe egy kis sóval, borssal és a nekünk szimpatikus fűszerekkel (bazsalikom, oregano), majd dolgozzuk tetszőlegesen darabos állagúra.

A szósz lényege az egyszerűség: nem kell bele sem fokhagyma, sem dinsztelt hagyma, inkább engedjük, hogy a paradicsom savanykás íze elő tudjon jönni. Így a feltéteinknek is több tér jut az érvényesülésre.

Dobjuk fel a gabonaköretünket

Persze főzhetünk egy fazék sima rizst is, de mennyivel finomabb végeredményt kapunk majd, ha hozzáadunk egy paradicsomkonzervet is a dologhoz? Sőt, ne is álljunk meg a rizsnél, használjunk paradicsomot minden főtt gabonaköretünkhöz.

A vízzel együtt öntsük a gabonához az elején, majd főzzük meg a szokásos módon.

Kellemes, enyhén piros színű köretet fogunk kapni, amiben puha paradicsomkockák is lesznek. Egy fokkal tovább is vihetjük a fogást, ha különböző fűszereket is szórunk hozzá: bors, kömény, koriander, pirospaprika, sőt, egy kis chili is működhet, persze csak akkor, ha ízben illik a főételünkhöz.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Konyhai praktikák minden napra:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek