Így készül a tökéletesen tornyos képviselőfánk

Ez a klasszikus desszert majdnem az összes cukrászdában ott trónol, de szerencsére nem is kell egészen idáig mennünk érte: otthon is pofonegyszerűen megsüthetjük, főleg akkor, ha követjük a Napi Tipp tanácsait.

Elsőre bonyolultnak tűnhet, pedig abszolút nem az: a képviselőfánk házi elkészítésének csupán egy-két furfangos praktikája van, amit el kell sajátítanunk. Utána viszont már olyan lesz a sütögetés, mint a karikacsapás. Ismerjük meg, hogy mik az égetett tészta, a vaníliakrém és a tejszínhab titkai, hogy mindig tökéletes képviselőfánkot kapjunk.

Így készül a tökéletesen tornyos képviselőfánk

A mumus: az égetett tészta

Az égetett tésztának általában két buktatója van: az egyik a főzés, a második a tojás hozzáadása. Amikor a tésztát készítjük, a következő dolgokra figyeljünk:

  • várjuk meg, amíg a vaj teljesen felolvad a vízben
  • főzzük elég ideig a lisztet, hogy megszabaduljunk a kellemetlen, „nyers” íztől
  • akkor láthatjuk, hogy elég ideig főztük a masszát, hogy az egy gombócba áll össze, elválik az edény falától, és annak alján vékony réteget képez

Ha ezzel sikeresen megvagyunk, jöhet a tojások hozzáadása. Mindig tegyük át egy tálba a tésztát, hogy a fazék extra hője ne rántsa össze a tojást. Ezután minimálisan hagyhatjuk hűlni a tésztát, hogy ne legyen tűzforró, de ne hagyjuk, hogy teljesen hideggé váljon.

Majd egyesével adagoljuk bele a tojásokat: ha egyszerre törnénk bele az összeset, a tészta nem tudná alaposan felvenni őket. Amikor beledolgoztuk kézi mixerrel a tojást, végezzünk tesztet: a mutatóujjunk begyét mártsuk bele a masszába, majd csippentsük össze a hüvelykujjunkkal: ha enyhén nyúlik és „szálat” képez a tészta, akkor elértük a tökéletes állagot.

Hagyjunk helyet a tepsire nyomott fánkok között, nehogy összesüljenek. A sütő aljába tegyünk egy forró vízzel teli edényt, hogy megfelelő közeget biztosítsunk a sülő tésztának.

A második mumus: a vaníliakrém

Persze készíthetnénk poros pudingot is, de a képviselőfánk megérdemel egy házi krémet. Itt a célkeresztbe ismét a tojás kerül: ha túl forró tejbe kerül, akkor a selymes vaníliakrém helyett egy darabos, „rántottás” maszlagot kapunk.

Ezért melegítsük fel először a tejet (de ne forróra), majd adjunk belőle egy keveset a cukorral és vaníliával felvert tojáshoz. Ezzel kiegyenlítjük a hőfokokat a kettő között, és biztosítjuk, hogy miután hozzáadjuk a tojásos keveréket a tejes fazékhoz, az nem fog kicsapódni. Ezután is tartsuk a lángot alacsony fokozaton, és legyünk türelmesek, amíg be nem sűrűsödik a puding.

Tejszínhab és összeállítás

A tejszínhabbal már nem lesz sok feladatunk: csak bizonyosodjunk meg róla, hogy jó hideg a tejszín, és a tál is, amiben verjük majd (a fém a legjobb).

A belekevert porcukor pedig hozzájárul, hogy tartósabb, magasabb legyen majd a hab.

A tésztát hagyjuk teljesen kihűlni felvágás előtt, a vaníliakrémet keverjük át, nehogy csomósan kerüljön a habzsákba. Utána pedig már csak a nyomás és a sapkák felhelyezése következik. Na meg az önmegtartóztatás, nehogy felfaljuk az összeset, mielőtt elkészülnénk.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több recepthez találsz segítséget itt:

Címlapról ajánljuk

További cikkek