A világ 3 legfinomabb 20 perces sajtos tésztája gyors ebédekre

Nincs időd főzni, és a home office kellős közepén is maximum 20 percre tudsz elszakadni a számítógéptől? Attól még ebédelhetsz egy tökéleteset, az egyetlen feltétel, hogy szeresd a sajtot.

A sajtos tészta fiatalkorunk egyik igazi kedvence volt, hiszen olcsó és gyors megoldás tudott lenni, ráadásul nem kellett nagy főzőtudomány ahhoz, hogy elkészítsük. Ahogy az ember felnő, egyre nagyobb igénye lesz arra, hogy jókat egyen, az állandó rohanás és a dolgos hétköznapok azonban nem mindig engedik, hogy sok időnk maradjon a főzésre.

A gyorsan összedobható, finom ételek kincset érnek, ha pedig szeretnénk elrugaszkodni a klasszikus trappista sajtos-ketchupos tésztától, érdemes egy kicsit szemügyre vennünk, milyen sajtos tészta alternatívák állnak a rendelkezésünkre. Hoztunk három - minden túlzás nélkül mondjuk, hogy - mennyei receptet, amit érdemes kipróbálni, ha csak fél órád van az ebédre.

1.) A legfinomabb olasz recept

Az olasz receptek titka: minőségi alapanyagok, egyszerű kivitelezés! Ha ezen filozófia mentén haladunk mi is a konyhában, a Cacio e pepe a tökéletes sajtos tészta receptje, amit választhatunk. Vigyázat, könnyű a rabjává válni!

A teljes receptért kattints a képre!

Hozzávalók 2 főre: 25 dkg spagetti tészta, 2 teáskanál fekete bors (frissen őrölt), 8 dkg pecorino sajt

Igen, a világ egyik legjobb sajtos tésztájához tényleg csak három dolog szükséges. Az egész borsszemeket száraz serpenyőben, kis lángon 2 percig pirítjuk, majd mozsárban megtörjük (késpengével is nekieshetünk, de a pirítgatást akár ki is hagyhatjuk).

A sajtot finomra reszeljük. A tésztához felforraljuk a vizet, majd beletesszük a tésztát, és pont az előírt főzési idő feléig főzzük (rendes olasz tészta esetében ez általában 4 perc). Leszűrjük, és a tészta főzővizét felfogjuk, ez az egyik legfontosabb lépés! A tésztát serpenyőbe tesszük, rámerünk két merőkanállal a főzővízből, és kis lángon, rázogatva elkezdjük főzni. Pár perc után hozzáadunk egy nagy adag sajtot és a borsból is bőven.
Átforgatjuk, teszünk még hozzá egy fél kanál főzővizet, és tovább rázogatjuk, forgatjuk, mintha rizottót készítenénk.

A tészta akkor van kész, ha az összes sajt és bors benne van (kicsit hagyhatunk a tálaláshoz) a tészta al dente, a főzővíz és a sajt pedig selymes krémet alkot, ami bevonja az egész tésztát.

TIPP:

Ha még ízesebb tésztára vágysz, egy kis grana padanot vagy parmezánt is reszelhetsz a tésztára.

2.) Az amerikai közönségkedvenc

A mac and cheese-nek, vagyis sajtos makaróninak számtalan finomabbnál finomabb változata létezik, mi most a leggyorsabb receptet mutatjuk meg. Mielőtt lereszelnéd a cheddar sajtot és bekevernéd a besamelt, rakd fel főni a makarónit, így tényleg kész lesz az ebéd 20 perc alatt!

Hozzávalók 2 főre: 20 dkg makaróni, 15 dkg cheddar sajt, 2 dl tej, 2 evőkanál finomliszt, 5 dkg vaj, bors ízlés szerint, só ízlés szerint

A vajat olvasszuk meg, majd szórjuk rá a lisztet, és sűrűn kevergetve, közepes lángon "pirítsuk" pár percig. Majd fokozatosan adjuk hozzá a szobahőmérsékletű tejet, amit aztán mindig keverjünk el. A lényeg, hogy egy nem túl folyós állagú masszát kapjunk.
A masszánkat sózzuk-borsozzuk ízlésünknek megfelelően, majd keverjük hozzá a lereszelt cheddar sajtot, és keverjük jól el.
Végül öntsük a kifőtt tésztát a masszába, és keverjük jól össze. Kevés frissen őrölt bors még mehet a tetejére tálalásnál, és már kész is.

A teljes receptet itt találod, mentsd el receptkönyvedbe, vagy küldd el valakinek, akinek tetszene.

TIPP:

Minél több cheddar, annál jobb! Természetesen ehhez az ételhez is kipróbálhatsz többféle sajtot, a klasszikus cheddart azonban nem érdemes kihagyni. Van még néhány jó macandcheese-receptünk, ha kicsit több időd van, próbáld ki ezeket is!

3.) Az igazán laktató megoldás

Bár ebben a receptben a sajt az utolsó alapanyag, ami az ételre kerül, a csirkés, BBQ-szószos tészta egyszerűen nagyszerű, és csak fél óra kell hozzá.

Hozzávalók 6 adaghoz: 400 g penne, 1 evőkanál napraforgó olaj, 1 db vöröshagyma, 8 szelet bacon, 500 g csirkemell filé, 200 g sűrített paradicsom, 200 g BBQ-szósz, 200 g cheddar sajt, 1 db újhagyma, só ízlés szerint, bors ízlés szerint

A tésztát forró, sós vízben puhára főzzük. Egy serpenyőben kevés olajat hevítünk, majd üvegesre pároljuk az apróra vágott hagymát. Felkockázzuk a baconszeleteket, majd a hagyma mellé dobjuk, és lepirítjuk. Ha lepirult, egy tálba átkanalazzuk, mert a serpenyőre még szükségünk lesz.

A csirkemellet megtisztítjuk és felkockázzuk, és a serpenyőben maradt zsiradékon lepirítjuk. Sózzuk, borsozzuk, majd a csirke mellé öntjük a hagymás bacont.
Jól összeforgatjuk, majd jöhet a sűrített paradicsom, a BBQ-szósz és egy újabb sózás, borsozás. Elkeverjük, és 5-10 percig, alacsony lángon főzzük.

A kifőtt tésztát leszűrjük, hozzáadjuk a csirkés keverékhez egy kevés főzővíz társaságában, majd újból átkeverjük. Megszórjuk reszelt sajttal, és lefedve 10 percig pároljuk. Apróra vágott újhagymával tálaljuk.

A teljes receptet itt találod, mentsd el receptkönyvedbe, vagy ajánld valakinek, akinek tetszene.

Neked melyik jön be a legjobban?

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Ezek a receptek is érdekelhetnek:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek