Olcsóbb, táplálóbb, nyáriasabb: ez a borsópesto, amit mindenre lehet kenni

A pesto valószínűleg az egyik legkedveltebb készítmény. Szinte bármilyen ételben tudjuk használni, legyen szó salátáról, levesről vagy tésztáról. Házilag elkészíteni elég drága, azonban erre is van megoldás, ráadásul egy friss, nyári zöldség képében.

Sós, komplex, harsányan bazsalikomos és krémes: ez a mindenki által jól ismert és szeretett pesto. Sokan próbálkozunk az otthoni elkészítésével, több-kevesebb sikerrel. Néhány alapanyag nagyon meg tudja dobni a költségeket, és beszerezni sem a legegyszerűbb az összeset. De mit szólnánk, ha ezekre a problémákra lenne egy egyszerű megoldás? A borsópesto eloszlatja majd az összes gondunkat, és mielőtt észhez kapunk, tele lesz vele a hűtőnk és a tányérunk. Ízben nincs kompromisszum, árban és tápértékben annál inkább: a borsópesto egy igazi csodaszer.

Olcsóbb, táplálóbb, nyáriasabb: ez a borsós pesto, amit mindenre lehet kenni

Miért pont a borsó?

Nyár van, ilyenkor könnyedén hozzájuthatunk a friss, zsenge zöldséghez, amiből mérföldekkel finomabb pesto készülhet. Persze, ha hidegebbre fordul az idő, akkor sem maradunk ki a jóból: a mirelit borsó ugyanúgy alkalmas erre a célra.

Mivel színben megegyezik, ízben pedig nem túl erőteljes, a borsó tökéletesen eltalált hozzávalója lehet a pestónak.

Mit nyerünk vele?

Legelőször is egy sokkal olcsóbb pestót. A friss bazsalikomlevél nagy mennyiségekben jelentős kárt tud okozni a pénztárcánkban. Mivel ebbe a pestóba kevesebb kerül a fűszerből, megúszhatjuk a költekezést, és mégis elképesztő ízeket kapunk majd.

Szintén elhagyhatjuk a másik költséges alapanyagot: a fenyőmagot. A borsó megpárolva elég krémes, így textúra szintjén nem lesz szükségünk az olajos magra.

Az anyagi vonal mellett az egészségünk terén is nagyot szakíthatunk ezzel a pestóval. A borsóban rengeteg fehérje van, így sokkal táplálóbb szószt kapunk vele. Ráadásul a zsírtartalma is alacsonyabb lesz, mint a klasszikus verziónak.

Elkészítési tanácsok

Ugyan használhatunk nyers borsót is (persze csak akkor, ha nem mirelit), de jobban járunk, ha a krémesítés előtt megpároljuk a szemeket. Így jobban előjön enyhén édeskés ízük, ami nagyon jót tesz a kész pestónak.

A többi pedig már gyerekjáték: egy késes aprítóban fogjuk krémesre dolgozni a hozzávalókat. Így pár perc alatt el is készül majd a pestónk.

A borsón kívül szükségünk lesz még nagyjából 10 levél bazsalikomra, pár gerezd fokhagymára, egy kis darab parmezánra, olajra, sóra és borsa, ízlés szerint.

Ezeket pürésítsük addig, amíg a számunkra szimpatikus állagot el nem érik. Utána mindenképpen kóstoljuk meg: ha kell, ízesítsük még több sóval, borssal, esetleg pár csepp citromlével is.

Sokszínű felhasználás

Ha elkészültünk vele, jöhet a még izgalmasabb rész: a főzés. Szinte bármilyen ételhez tudjuk majd használni, amihez a klasszikus pesto is jól illene.

Tegyük salátákba, öntetekbe és szószokba, készítsünk vele friss, nyári tésztákat vagy kanalazzuk sült húsokra, grillzöldségek mellé. Kenjünk meg vele ropogós kenyeret, halmozzunk rá sajtot, sonkát és más feltéteket.

Tároljuk hűtőben, a hidegben pár napig eláll. De nem valószínű, hogy sokat időzik majd a polcon, olyan finom. Bármit is teszünk vele, legyünk kreatívak, az garantált, hogy a borsópesto lesz az új kedvencünk.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


A nyár ízei a konyhába költöznek:

Forrásunk volt

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek