3 konyhai eszköz hagymavágáshoz, ha nem barátunk a kés

Ugyan a legtöbb esetben késsel aprítjuk a hagymát, a konyhai művelet elvégzésére más eszközöket is használhatunk, ha úgy kívánja a helyzet. De milyen helyzetek ezek? Nézzük, hogy mit mikor vethetünk be.

A hagymavágás ríkatós feladatát nem annyira kedveljük, ami kevésbé szerencsés, hiszen szinte az ételek 90%-nál szükség van rá. Ha nem akarjuk, vagy nem tudjuk kitanulni a késes manővereket, fellélegezhetünk, hiszen egy sor más technikával is elvégezhetjük a hagymavágást, sőt, egyes esetekben jobban is járunk velük.

3 konyhai eszköz hagymavágáshoz, ha nem barátunk a kés

Reszelő

Bizonyos ételek esetében egészen apró, szinte pépszerű darabokban van szükségünk a hagymára. Amikor az ízre maximálisan, a textúrára viszont minimálisan van szükségünk, forduljunk a reszelőnk kis- vagy nagylyukú oldalához.

Például a saláták esetében jól jöhet a reszelt hagyma, hiszen az ilyen ételeknél nem kellemes élmény egy nagy darab hagymával szembetalálkozni.

Bevethetjük még salátaöntetek, mártások vagy krémes raguk esetében: itt minél egységesebb, selymes állagot kell elérnünk, amellett, hogy a hagyma karakteres aromáját is felhasználjuk. A reszelt hagyma gyorsan szétfő, és átadja ízét az egész ételnek.

A nagyobb reszelőlyukakkal tartósabb hagymadarabokat hozhatunk létre, ez akkor lehet jó választás, ha nem akarunk késsel aprítani, mégis a megszokott méretű hagymakockákat szeretnénk.

Uborkagyalu

Akadnak olyan ételek is, ahol vékony karikákra vagy szálakra van szükségünk. A hagyma késsel való karikákra vágása talán még macerásabb, mint a kockázás, ezért jól fog jönni egy okos trükk hozzá.

Ha van otthon uborkagyalunk, ne kizárólag csak uborkákat szeleteljünk vele, hanem használjuk bátran hagymavágásra is. A hagymát pucoljuk meg, de hagyjuk rajta a gyökeres végét, hogy ne essen szét a gyalulás közben.

A gyökérrésszel ellentétes oldalon kezdjük el szeletelni, és a felhasználástól függően vágjuk vastagabb vagy vékonyabb karikákra. Például a salátákba a közepesen vastag hagymakarika a jó választás, a savanyításhoz pedig egészen hajszálvékony szeleteket gyártsunk.

Késes aprító

És végül jöjjön a hagymavágás svájci bicskája, a késes aprító. Ezzel a masinával szinte az összes különböző textúrát elérhetjük, az egészen nagy gerezdektől, az apró kockákig.

A lényeg, hogy ne folyamatosan járassuk a gépet, hanem a pulzáló funkciót használjuk, így egy-egy gyors körrel fokozatosan aprítsunk a hagymán. Az elején ne egészben tegyük a gépbe, hanem negyedekre vágva, hogy ezzel is könnyítsünk az aprító munkáján.

Addig pulzáljuk, amíg el nem érjük a számunkra megfelelő állagot. Ez lehet körömnyi kocka vagy közepes négyzet, esetleg egészen apró hagymadarab. A késes aprítóval másodpercek alatt felvághatunk egy, de akár több fej hagymát is, ráadásul sírás nélkül.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Szívesen főznél együtt Sass Danival? Most itt a lehetőség, a Nosalty és a Knorr közös Élményfőzésein ugyanis élőben főzhetsz együtt a sztárokkal, ráadásul még otthonról sem kell kimozdulnod, online csatlakozhatsz!

Az Élményfőzésről itt tudhatsz meg többet!


További konyhai praktikákat ismerhetsz meg:

Címlapról ajánljuk

Bárányhúsos receptek húsvétra

Karakteres, nem mindenki által kedvelt ízük és enyhén borsos áruk miatt az utóbbi időben sokat veszítettek népszerűségükből a bárányhúsos ételek. Azonban, ha mégis adnánk nekik egy esélyt, tegyük az alábbi receptekkel.

Nosalty

További cikkek