Himalája só

A Himalája-hegység környékén kézzel bányászott só, melynek felszínre kerüléséhez és feldolgozásához semmilyen ipari eljárást nem alkalmaznak. A sót kíméletesen tisztítják, így megőrzi teljes ásványianyag-tartalmát. Kapható finomra őrölt ill. kisebb-nagyobb darabos formában is. A Himalája sót javasolt csak főzés után adni az ételekhez, így megőrizhetjük jótékony hatásait.
Bármikor.
Száraz, hűvös helyen.
fehérjetartalom
0 g
zsírtartalom
0 g
szénhidráttartalom
0 g
víztartalom
0.2 g
Nátrium
38758 mg
Kalcium
24 mg
Magnézium
1 mg
Vas
0.33 mg
fehérje
0 g
Zsír
ásványi anyagok
Kalcium
24 mg
Vas
0.33 mg
Magnézium
1 mg
Nátrium
38758 mg
Cink
0.1 mg
Réz
0.03 mg
Mangán
0.1 mg
Szelén
0.1 µg
szénhidrát
víz
0.2 g
vitaminok
Pácolással sok mindent hozzáadhatunk egy ételhez, ez a konyhai technika mégis sokszor kizárólag a húsoknak van félretéve. Pedig majdnem bármit marinálhatunk a konyhában, jöjjenek most a legjobb ötletek!
Lakos BenedekUncsi, vagy nem uncsi, tempurázott bodzavirág ide, bodzalekvár oda, mi a rövidke szezon alatt akkor is minden évben elkészítjük a kötelező bodzaszörpadagunkat. Mert ez a legfinomabb és legnosztalgikusabb! Fix és atombiztos receptet mutatunk.
NosaltyA mai menü klasszikus húslevessel indul, majd egy laktató és kiadós pásztortarhonya és egy selymes eperkrémes puliszkatorta nyűgöz le titeket.
NosaltyA bodzaszörpöt nem lehet nem szeretni! Le ne maradj a szezonról, készíts mennyei szörpöt ebből az illatos, szépséges virágból.
A mai menü klasszikus húslevessel indul, majd egy laktató és kiadós pásztortarhonya és egy selymes eperkrémes puliszkatorta nyűgöz le titeket.
Most egy erdélyi csodaszert ismerhettek meg kicsit közelebbről, amit ti magatok is simán elkészíthettek otthon. Meg is mutatjuk, hogyan!