A tökéletes lángos nyomában

Néha te is nekiállsz lángost sütni? Ha már minden úszik az olajszagban, a minimum, hogy az eredmény kárpótoljon, vagyis legyen tökéletes az a lángos. Hogyan? Máris mutatjuk!

Tippek lángoskészítéshez

Liszt, víz, élesztő, só. Alapjáraton csupán ennyi kell a jó lángoshoz, na és persze az alábbi jó tanácsok megfogadása:

  • A lisztet mindig szitáljuk át, a víz legyen langyos.
  • Kétszer kelesszük a tésztát: az első kelesztés után ne gyötörjük agyon, rögtön porciózzuk, azaz csípjük le a tésztalabdacsokat olajos vagy vizes kézzel, tegyük olajozott felületre és kelesszük újra sütés előtt, kb. 20 percen át.
  • Olajos kézzel húzzuk ki tányér nagyságúra (kb. 20 cm) a tésztát, vigyázva, nehogy középen kilyukadjon.
  • Bő olajban süssük, egy nagy edényben, amiben kényelmesen elfér a lángos, lebeg az olajban, és még véletlenül sem ér le a tészta alja.
  • Különösen ügyeljünk az olaj hőmérsékletére, ugyanis, ha nem elég meleg, megszívja magát olajjal a tészta, és tocsogni fog a zsírtól. Mindig forró olajba tegyük a lángost és pár perc alatt süssük aranyszínűre.
  • Egyszerre csak egy lángost süssünk.
  • Az elkészült lángosokat sose pakoljuk egymásra! A legjobb, ha állítva hagyjuk lecsöpögni. (Egy edény-/tányérszárító rács épp megfelel e célnak.)
  • Tálaljunk otthon is autentikusan: a lángos zsírpapírról az igazi!

9 tipp konyhai malőrök ellen >>

Cifrázd!

Ha már az alaprecept jól megy, érdemes kipróbálni a különféle lángostésztákat. A liszt egy részét helyettesíthetjük áttört főtt krumplival vagy lazíthatjuk a tésztát kefirrel, joghurttal, aludttejjel.

Ha pedig unod már a klasszikus feltéteket, készíts töltött lángost: rejts mindenféle finomságot a tészta belsejébe!

Tippek lángosvásárláshoz

Ha mégsem kaptál volna kedvet az otthoni sütéshez, és marad a strandon, piacon való lángosozás, a következőkre érdemes ügyelni a lelőhely kiválasztásakor.

  • Állott lángost sose vegyünk, csak olyan helyen vásároljunk, ahol a szemünk előtt, frissen sütik. (Legyünk résen, vannak olyan elvetemült helyek is, ahol a már egyszer kisütött lángost felmelegítés gyanánt visszadobják újra az olajba. Az eredményt sejthetitek...)
  • A bódé előtt kígyózó sor már jó jel, persze ez még nem teljes biztosíték a minőségre.
  • Érdemes nyaralás előtt a világhálón tájékozódni: az utóbbi időben fellelhető lángosozótesztek segítségünkre lehetnek, könnyen megtudhatjuk, lesz-e a közelünkben olyan hely, ahol biztosra mehetünk, és garantáltan tisztességes lángost kapunk.

Mert nincs rosszabb és bosszantóbb az olajban tocsogó, állott lángosnál…

Van kedvenc lángosozód? Oszd meg velünk!

A rovat korábbi cikkeit itt olvashatod >>

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így lesz olyan finom a francia hagymaleves, mint az étteremben

A legtöbben azért szeretnek étterembe járni, mert valljuk be, akadnak olyan klasszikus ételek, amelyek egyszerűen finomabbak, ha egy vendéglátóhely konyháján készítik el őket. Ha valaha is ettél már hagyományos francia hagymalevest étteremben, akkor biztosan téged is megbabonázott a forró, karamellizált hagymákkal teli és olvasztott sajttal csábító leves. Szerencsére otthon is elkészítheted ezt a fantasztikus fogást. Mai Napi Tippünkből kiderül, miként!