Ezért kell szódabikarbóna az igazán finom paradicsomlevesbe

A paradicsomleves tökéletesítésében sokan sok különböző alapanyagra esküszünk. Ezek igen különbözőek lehetnek, és elég valószínű, hogy a szódabikarbóna nem szerepel közöttük. Pedig ott a helye.

Amikor a paradicsomlevesre gondolunk, sok emlék előtörhet: az iskolai menzák vagy a nagymamánk konyhája, az úszkáló betűtészták, esetleg a kellemetlen, szinte ecetes savanyú íz. Najó, ez utóbbi nem éppen a szép emlékek közé tartozik, de mindenképpen meg kell említni, hiszen a legtöbb paradicsomleves sajnos nagyon savanyú. Ezt (és egy másik problémát) is könnyedén kiküszöbölhetünk, ha hozzáadunk a fazékhoz egy fél kiskanálnyi valamit.

Ezért kell szódabikarbóna az igazán finom paradicsomlevesbe

Egy kis kémia

Ez a valami pedig nem más, mint a szódabikarbóna. Valószínűleg inkább sütemények készítése során vesszük el a fura, fehér port, hogy bevessük a tésztát megemelő tulajdonságait. Azonban nem csak erre képes.

A paradicsomlevesünk íze nagyban függ a hozzávalók savasságától. A paradicsom pedig köztudottan savas gyümölcs.

Mindegy, hogy frisset használunk vagy konzervet, a paradicsomnak van egy alapvető savanykás aromája. Ez persze nem baj, hiszen ezért is szeretjük, persze csak akkor, ha jut mellé egy kis napfényes, édeskés íz is.

Miért kell a szódabikarbóna?

Ahhoz pedig, hogy a tökéletesen egyensúlyban lévő savanykás-sós-édes ízvilágot elérjük, több különböző dolgot is beleszórhatunk a fazékba. Ezek közül nyilván a legalapvetőbb hozzávaló a cukor. Ebből kell egy kevés minden paradicsomos ételbe (főleg, ha a gyümölcs kissé éretlen), de ha nagyon sokat használunk belőle, kellemetlen, természetellenesen édes ízt kapunk.

Sokkal jobb, ha plusz édesítés hozzáadása helyett inkább a paradicsomok természetes savasságából veszünk vissza. És itt jön a képbe a szódabikarbóna. Ez ugyanis lúgos alapanyag, ami valamelyest képes semlegesíteni a paradicsom savas kémhatását.

Ráadásul egy extra előnyt is nyerünk a hozzáadásával: a levesbe kevert tejtermékek (tej, tejszín, stb.) nem fognak olyan könnyen kicsapódni. Persze nem mindenki él ilyen szerekkel, valaki jobban szereti a natúr paradicsomlevest, aki azonban mégis krémesítene egy kicsit tejtermékkel, így félelem nélkül megteheti.

És nem is kell sok a szódabikarbónából (ami nagy mennyiségben kellemetlen, kesernyés ízt tud sajnos adni az ételeknek), egy nagyobb fazék leveshez elég csupán egy fél teáskanálnyi belőle. Ezt a főzés vége felé adjuk hozzá, de mindenképpen a tejtermék belekeverése előtt.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Meglepő konyhai trükkök és ötletek:

Címlapról ajánljuk

További cikkek