Így keverhetsz mindig tökéletes palacsintatésztát

A tökéletes palacsinta alapját nemcsak a technika adja, hanem bizony a jól bekevert palacsintatészta is. A mai Napi Tipp keretében azt fogjuk megnézni, hogy ez pontosan mit is jelent.

Palacsintatésztát keverni nem ördöngösség, de nem is a legegyszerűbb dolog a világon: ha nem megfelelő az állaga, akkor bizony sok-sok palacsintánk kárba vész majd. Kerüljük el ezt a tragédiát, és nézzük meg, milyen lépésekkel érhetjük el, hogy a palacsintatésztánk mindig tökéletesen sikerüljön. Nem kell aggódni, nem lesz bonyolult.

Így keverhetsz mindig tökéletes palacsintatésztát

Szobahőmérsékletű alapanyagok

Mint a legtöbb édes tésztánál, itt is lényeges, hogy milyen alapanyagokkal dolgozunk. Összességében elmondható, hogy a nem jéghideg, hanem szobahőmérsékletű hozzávalók jobban viselkednek a keverés közben.

A tej, a tojás és a szóda mind kapjanak egy kis időt a bekeverés előtt, hogy kellően fel tudjanak engedni.

Szitálás

A palacsinta egyik legnagyobb ellensége a csomó, hiszen a darabos tésztát nem lehet olyan könnyen kisütni, ráadásul nem is túl esztétikus. Ahhoz, hogy ezt elkerüljük, érdemes leszitálni a lisztet.

Sőt, nemcsak a lisztet, hanem az összes száraz hozzávalót: mivel a sóban és a lisztben is lehetnek kisebb-nagyobb darabok, ezektől egy csapásra megszabadulhatunk a szita segítségével.

Gépi segítség

Szintén erre a problémára jelenthet megoldást a botmixer vagy turmixgép használata. Ha netán mégis maradna egy-egy makacs csomó a masszában, a gép biztosan szétzúzza majd. Turmixgép használata esetén először mindig a tejet, olajat és tojást tegyük a kehelybe, és csak utána a lisztet, így biztosan nem ragad bele az egész a gépbe.

Dúsítás szódával

Az alapos (de erőszakos) keverés szükséges, azonban kontraproduktív is lehet, ha szódás palacsintatésztát keverünk. A buborékoktól lesz olyan könnyed és légies a tészta, mint amilyennek lennie kell, azonban, ha ezeket kikeverjük, sokat veszíthetünk.

Ezért a szódát csak az utolsó lépésként adjuk hozzá a masszához: óvatosan keverjünk párat ez egészen, hogy egységes legyen, és már indulhat is a sütés.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több konyhai trükköt leshetsz el innen:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

Sajttól roskadó húsvéti sós sütik

Megadjuk a módját a húsvéti vendégvárásnak: sajtos sós sütiket sütünk, de nem sima pogácsát vagy sajtos rudat: stanglit dupla sajttal, csigát fokhagymásan-sajtosan, mini kiflit libazsírosan, krumplisan, és persze sajtosan.

Nosalty

További cikkek