De miért kell mindig enni a moziban, tényleg, miért?

Mióta eszünk a mozikban? És tulajdonképpen minek? Miért nem lehet kibírni egy (komoly) filmet kaja nélkül? És ha már muszáj, miért a legzörgősebb fajtákat árulják a mozik?

Ezt a cikket egy megrögzött mozibanevés-ellenes írja - bevallom, rettentően idegesít, közhelyeket tudok csak mondani, de minden idegesít benne

  • zörög
  • csörög
  • ropog
  • kizökkent
  • túl közel halllom másrágását magam mellett, rég rossz
  • leesik
  • kiborul
  • büdös

Íme pár példa:

de az ELV az, amit végképp nem értek:honnan ered maga az ötlet, hogy a moziban MÁRPEDIG ENNI KELL?

Ha jól rémlik, kiskorunkban ('80-'90-es évek) nemigen volt erre lehetőség, és tök jól megvoltunk nélküle.Nyilván a kereskedelmi tévék és a nyugati szokáskultúra tehet mindenről: elég egyértelmű emlékem, ahogy egy új világ nyílt meg, mikor 1997-től, mivel:

a kereskedelmi televíziózás kishazánkban 1997-ben kezdődött

a filmeket, amiket még gyerekként is civilizált ember módjára egy ültő helyünkben néztünk végig - IGEN, volt másfél órányi szabad, egybefüggő agyi kapacitásunk, és még ebédelni/vacsorázni sem közben akartunk - ELKEZDTÉK MEGSZAKÍTANI A REKLÁMBLOKKOK.

És elkezdtünk enni az üres percekben. Aztán behordtuk a kaját a tévé elé.

És elkezdtünk enni a mozikban is. Multiplexek, popcorn, csokik, kóla, nachos - minden jött, ránk ömlött a fogyasztói kultúra, a cukor és zsír, és belénk nevelődött szépen, hogy egészen normális, hogy még a Schindler listájára is popcornnal kell beülni.

A legrosszabb az egészben, hogy alattomosan szokunk hozzá, és már teljesen alapnak tartjuk, hogy mindig enni kell valamit.

Azt nem is mondom, hogy egy főre jeggyel együtt saccperkábé 3-4000 Ft-ra jön ki egy jegy + nasi kombó. Akkor ezt szorozd be, ha 4-en vagytok.

Bónusz legrosszabb mellékhatás: azon kaptam magam - és rengeteg megegyező véleménnyel találkoztam - , hogy ahhoz, hogy elviseljem, hogy körülöttem úgyis mindenki enni fog, nem elég, hogy ritkán megyek moziba. Én is inkább eszem valamit, mert úgy feleannyira zavar mások zörgése. Fel kellett, hogy adjam a harcot. De a vizet nem cserélem kólára. És ha lehet, egy csokival elintézem a dolgot.

Néhány csöndesebb házi rágcsa:

Ja, amúgy:

egy dobozos kóla körülbelül 6 teáskanálnyi, egy kis adagos mozis kóla 23, egy nagy adagos pedig 44 teáskanálnyi hozzáadott cukrot tartalmaz.

Ezeket olvastad már?

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Kovászos uborka hagyományosan

A kovászos uborka az a savanyúság, amelyet nyáron majdnem minden magyar család hűtőjében megtalálunk, méghozzá egy jó nagy befőttes üveggel. Jól behűtve akár magában is frissítő ...

Citromfagyi

Mindösszesen 5 alapanyag és pár óra pihentetés szükséges hozzá, hogy elkészítsétek a szezon legfinomabb citromfagylaltját. Nem kell se fagylaltgép, se extra alapanyagok: dobjuk össze 10 ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Kovászos uborka egyszerűen

Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos  praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...

Egyszerű tökfőzelék

Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.

Legegyszerűbb meggyes kevert

Amikor gyors és finom sütire vágyunk, tökéletes választás. Nem csak meggyel, hanem bármilyen gyümölccsel, de akár csokival vagy magokkal, illetve ezek keverésével is elkészíthető.