Így lesz minden nap saját készítésű ebéded melóban

Ha az új évet azzal a fogadalommal kezdted, hogy elég a rendelős ételekből, és spórolni fogsz, akkor a legjobb helyen jársz, mert összegeztük mindazt, amire szükséged lesz. 

Tudom, hogy sokat írtunk már nektek az otthoni ételkészítésről, annak előnyeiről, mennyit spórolhattok, mennyivel egészségesebb, dehát mégiscsak gasztromagazin vagyunk, így természetes, hogy előnyben részesítjük a házikosztot. A 2020-as év jegyében viszont egy teljesen új metódust ismertetünk meg veled, amivel az egész eddigi, néha kaotikusnak tűnő, nemszeretem kajacipelés új rendszerbe kerül. Tény, hogy lesz olyan, amikor két napig ugyanazt eszed, és ha ragaszkodsz a szuperfrissen elkészített ételekhez, akkor is érdemes megpróbálni. Hátha!

Az első és és legfontosabb dolgod, hogy több méretben vásárolj jó minőségű, légmentesen záródó, újrahasználható edényeket. Rengetegfélét lehet kapni, tapasztalatból mondom, hogy a drágább változat általában tényleg jobb, és arra is figyelj, hogy a kis tároló mikrózható legyen.

Ha megvannak a kedvenc receptjeid, akkor íme, a teendők a másnapi, holnaputáni ebédkészítéshez:

  • válaszd ki a napnak azt az étkezését, amikor nagy valószínűséggel házon kívül étkezel. Ez a legtöbb embernél az ebéd. Ha több ilyen is van, maradj akkor is egyszerre egy alkalomnál: ha a teljes napi étkezést akarod megszervezni, el fog menni a kedved az egésztől, villámgyorsan.
  • Találj egy napot, amikor a legkényelmesebb előre elkészítened az ételeidet a vasárnap, vagy a szerda logikus döntésnek hangzanak!
  • Határozd meg előre, mennyi ételt akarsz megfőzni: teljes munkahétre nem biztos, hogy érdemes ugyanazt főzni, mert valljuk be, öt napig ugyanazt enni elég hervasztó gondolat. Főzz egyfélét két-két napra, az ötödikre pedig válassz valami nagyon egyszerűt, mondjuk szendvicset.

Tipp:

Jó ötlet az ételeid legalább felét friss zöldségekből készíteni, de ez nem mindig lehetséges, ezért spájzolj be mélyhűtött hüvelyesekből, brokkoliból, karfiolból répából! Jó szolgálatot tesznek majd egy-egy fáradt estén.

A legjobb alapanyagok, amikből érdemes előre főznöd:

  • a fentebb már említett mirelit zöldségek, fagyasztott pizzatészta, rizzsel kevert zöldségek
  • laktató, keményítőtartalmű zöldségek: édesburgonya, burgonya, aztán fehérrépa, sárgarépa, sütőtök - ezek jó sokáig elállnak
  • zeller, káposzta, retek - a kamra hűvösébe rejtve szintén sokáig számíthatsz rájuk
  • a heti bevásárlásnál gondolj a friss, zöld levelesekre, a legtöbb ételt remekül kiegészítik: bébispenót, római vagy fejes saláta, rukkola
  • gabonák és (ál)gabona: quinoa, árpa,zab, köles
  • sovány fehérjék, mint fagyasztott vagy konzerv halak, görög joghurt, túró, tofu, csirke vagy pulyka
  • szezonális és déli gyümölcsök: narancs, alma, ananász, banán
  • magvak (ez a kedvencem!): napraforgómag, mandula, tökmag, chia- és lenmag

Akármilyen receptet is választasz, variáld kedvedre: tartalmazzon sovány fehérjét, egészséges szénhidrátokat, zöldségeket! Ha hó elején tartasz bevásárlást ezzel a listával, elég lesz hetente 1-szer boltba vagy piacra menned, és nagyon változatossá teheted a táplálkozásodat. Mint minden új szokás kialakítása, ez is időbe telik, de higgy nekünk, nagyon megéri!

Ezeket olvastad már?

via Goodhousekeeping

Hirdetés

Támogatott tartalom

Társasházi pályázat három egyszerű lépésben

Május 31-ig küldhetitek el ötleteiteket az OTP Bank Társasházi Pályázatára. A határidő közeleg, de megéri sietni, hiszen 15 társasházi közösség nyerhet összesen 30 millió forint vissza nem térítendő támogatást.

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Ezt főzheted – A csodás május 31 receptje, ami csak...

Cikksorozatunkban minden hónap elején összegyűjtjük a kedvenceinket regisztrált felhasználóink fogásai közül. Most májusi, tavaszi és napfényes fogások következnek, méghozzá sok-sok friss alapanyagból. Csatlakozzatok ti is a Nosalty gasztroközösségéhez, töltsétek fel receptjeiteket, és inspiráljátok egymást az év minden napján.

Nosalty