Árt a fogaknak és az egészségnek ez a látványos TikTok-trend

Tiktokon – hol máshol? – terjedt el a trend, amiben emberek fagyasztott mézet esznek – de fogorvosok és táplálkozási szakértők is óva intenek a dologtól.

A közösségi médiának kétségkívül megvannak az előnyei és hátrányai is – a hátrányok közé tartozik például az, hogy olyan, egészségre potenciálisan veszélyes trendek is terjednek rajta, amit nagyon sokan követnek tudatlanul. Korábban már írtunk az éppen akkor aktuális őrületről, a fagyasztott mézről, ami nagyon népszerűvé vált a TikToknak köszönhetően. Ami azonban elsőre jó ötletnek tűnt, arról természetesen kiderült, hogy komoly következményei lehetnek. A fagyasztott méz nem tartozik a legveszélyesebb ételek közé, de kifejezetten egészségtelen, és egyáltalán nem ajánlják a szakemberek.

Inkább ne egyél fagyasztott mézet, ha nem muszáj

Akkor jó ötletnek tűnt

Az egész trend TikTokon indult el, amikor egy felhasználó bemutatta, hogy „lefagyasztotta” a mézet, és úgy eszegeti. Bár a méz nem fagy meg, kétségkívül megszilárdul hideg hatására, és így lehet harapni is. Szakemberek szerint azonban egyáltalán nem kellene.

Az egyik probléma a fagyott mézzel az, hogy rosszat tesz a fogaknak. A fagyott méz magában annyira kemény, hogy akár a fogtörést is kockáztatod vele, de ha azt nem is, a kopást biztosan.

Annak ellenére azonban, hogy a méz gyakorlatilag cukor, csak a természetesebb fajtából, fogszuvasodást nem igazán okoz – sőt, vannak olyan összetevői, amelyek akár még meg is előzhetik a rossz baktériumok elszaporodását. A fogkopás miatt azonban inkább folyékonyan érdemes fogyasztani, és nem kellene erőltetni a fagyasztást.

@daveyrz

This should bring it back to life #experiment

♬ original sound - Davey

A vércukorszint is bánja a trendet

A másik probléma egy gyakori tévhit: bár a méz egy fokkal egészségesebb, mint a cukor, azért mégis csak egyszerű szénhidrát, és a csokihoz, cukrokhoz hasonlóan gyorsan megnöveli, majd gyorsan le is csökkenti a vércukorszintet. Ez hosszú távon komoly egészségügyi problémákhoz, többek között cukorbetegséghez vagy szív- és érrendszeri betegségek kialakulásához vezethet.

Rövid távon is vannak azonban kellemetlen következményei a vércukorszint ingadozásának: hangulatingadozásokat, energiaszint-csökkenést és rossz étvágyszabályozást eredményezhet.

Ezen felül a mézben rengeteg kalória van, ami gyakran, nagy mennyiségben fogyasztva súlygyarapodást idézhet elő. Ez néhány kilónál még nem probléma, de tekintve, hogy az elhízás az egyik legnagyobb globális egészségügyi probléma, hosszú távon nem biztos, hogy jól jársz vele.

Forrásunk volt.


Figyelj az egészségedre ezekkel a cikkekel:

Címlapról ajánljuk

Édes és sós gofrireceptek

Egy gyümölccsel, édes krémmel vagy csak fagyival tálalt édes gofrinak senki sem tud nemet mondani, sőt, sós gofritársai sem maradnak szégyenben, ha a kedvencekről van szó.

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?