Ez a piros-fehér-zöld tészta az olasz-magyar barátság alapja – Csekkold le a TikTok-on!

Vannak alapanyagok, amelyekről rögvest az olasz csizma jut eszünkbe: ilyen például a paradicsom, mozzarella és bazsalikom hármasa is. Persze nem kell ahhoz olasznak lenni, hogy értékelni tudjuk ezt a kombinációt, főleg akkor, ha már egyszer a mi zászlónk is hasonló színekből áll.

A caprese tészta azért kapta ezt a hangzatos itáliai nevet, mert három fő ízesítője együtt kiadja Olaszország egyik legegyszerűbb, mégis legnagyszerűbb előételét, az insalata capreset. Ez szeletelt paradicsom és mozzarella rétegezésével, majd olívaolaj csorgatásával és bazsalikomlevelek tépkedésével készül, és bármilyen étkezésnek zamatos alapot ad. De térjünk vissza a tésztánkhoz: mi lenne, ha ennek az előételnek az ízeit átvinnénk egy főételbe, nevesen egy szaftos tésztába?

A caprese tészta receptjét megtalálod ITT!

Miért caprese?

A pestós tészta szinte mindennapos étel a legtöbb háztartásban, és ez nem véletlen: a gyors, ízletes és laktató fogás mindig előkapható, ha épp semmi más nincs otthon. Persze érdemes valamivel feldobni az egyszerű bazsalikomos tésztát, hogy még izgalmasabb legyen.

Tegyünk bele például paradicsomot: friss és szárított formában is kerülhet a serpenyőbe.

A szárított paradicsomot a saját olajával együtt érdemes lepirítani, mert így nemcsak spórolunk a zsiradékon, hanem felhasználjuk azt az ízletes, fűszeres olajat is, ami amúgy az üvegben maradna. A friss paradicsomot pedig érdemes marinálni, hogy ennyivel több aromát adjunk neki.

Sajtból is jöhet kétféle: egyrészt mozzarella, a tésztába keverve, másrészt egy krémes burrata, ami sütés után kerül a tészta közepére. Ennek a sajtgombócnak a krémes belsejét mártogathatjuk a tésztával, így minden falat extrán sajtos lesz.

Tészta, sülve-főve

Azzal is sokat dobhatunk a tésztaételünkön, ha nemcsak megfőzzük, hanem utána meg is sütjük. Ezért érdemes alapból olyan edényben főzni, amit be tudunk tenni a sütőbe, ezzel is megspórolva magunknak valamennyi mosogatást.

A sütőben a paradicsomok enyhén megpuhulnak, a sajt megolvad, a tészta teteje pedig ellenállhatatlanul ropogós lesz, ami kiváló ellentétet állít majd a belül lévő szaftossággal szemben.

Készítsünk szaftos caprese tésztát!

Hozzávalók:

500 g kagylótészta, 120 g pesto, 200 g szárított paradicsom (olajos, aprított), 200 g mozzarella (mini), 8 db koktélparadicsom, só ízlés szerint, bors ízlés szerint, oregánó ízlés szerint (szárított), 2 ek olívaolaj, 100 g burrata (1 db)

A mi konyhánkban így készült a tészta:

@nosalty.hu Ti mit ettetek ma? 🧐 #nosalty #tiktokhungary #cooking #pasta @egeszalakos ♬ original sound - veggibeats

A koktélparadicsomokat megmossuk, félbevágjuk, és egy kis tálba tesszük. Ráöntjük az olajat, majd sózzuk, borsozzuk, és megszórjuk oregánóval. Összeforgatjuk, és hagyjuk érlelődni az összeállításig.

Az aszalt paradicsomot az olajával együtt egy serpenyőbe öntjük, és enyhén lepirítjuk. A tésztát bő, sós vízben al dente-re főzzük. Félreteszünk egy bögrényivel a főzővízből.

A pirított paradicsomhoz adjuk a leszűrt tésztát és a pestót. Adunk egy keveset hozzá a tészta főzővizéből is, majd elkeverjük az egészet.

A tésztához keverjük a marinált koktélparadicsomot és a mozzarellát is. A tésztát 230 fokra előmelegített sütőbe tesszük (olyan serpenyőt használjunk, aminek fém nyele van, és bírja a hőt), és 15 perc alatt megsütjük. Ezután 5 percre felső sütésre kapcsolunk, és rápirítunk a tészta tetejére, hogy jó ropogós legyen.

A kész tészta közepére helyezzük a burratát, és bazsalikomlevelekkel megszórva tálaljuk.

A szaftos caprese tészta teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket a recepteket is érdemes kipróbálni:

Címlapról ajánljuk

További cikkek