Nosalty Adventi Kalendárium – December 10. – Kattints, és nyiss ki egy új ablakot!

Hangolódjunk együtt az ünnepekre! Idén decemberben a Nosalty Adventi Kalendáriumban 24 napon keresztül csoki helyett egy-egy receptet, konyhai ötletet vagy gasztroprogramot találtok majd az oldalunkon. Nyitogassátok velünk az online naptár ablakait, izgalmas és hasznos dolgokat rejtettünk mögéjük!

December tizedikén állítsd össze a saját, egyedi gyümölcskenyér-keverékedet!

A gyümölcskenyér határozottan az ünnepi időszak egyik klasszikus sztárja, ami nem is csoda, hiszen tele van tömve a tél leggazdagabb ízeivel és textúráival. Természetesen a jobbnál jobb aszalt gyümölcsökről és magvakról van itt szó, olyan további kincsekkel, mint a csokoládé, a marcipán, a gyümölcssajtok vagy a grillázs. A gyümölcskenyér lelke ez a keverék, amit akár jó előre is el lehet készíteni, hogy a sütés során már vagdosás és szeletelés nélkül kanalazhassuk a tésztába a finomságokat.

Készíts gyümölcskenyeret!

Minél gazdagabb, annál jobb

A belevalóknak három nagyobb csoportja van, ezekből mind érdemes válogatni a keverékünkbe. A magvak, aszalt gyümölcsök és egyéb extrák triójából süthetjük meg a legillatosabb, legszínesebb, legizgalmasabb gyümölcskenyeret.

Mindenképpen használjuk a következőket:

  • magvak: dió, földimogyoró, törökmogyoró, kesudió, mandula, paradió, pekándió
  • aszalványok: mazsola, aranymazsola, aszalt áfonya (vörös és kék), aszalt meggy, aszalt füge, aszalt datolya, aszalt szilva, aszalt sárgabarack, kandírozott citrushéj, kandírozott gyömbér
  • egyéb extrák: csokoládé, marcipán, birsalmasajt, grillázs

A nagyobb darab aszalványokat érdemes egyformára aprítani, ugyanez vonatkozik a testesebb magvakra is. A kisméretű delikvensek maradhatnak egészben.

Karácsonyi kenyérsütés

Egy átlagos gyümölcskenyér persze nem bírja el a világ összes magját és aszalványát (milyen kár), ezért a következő mennyiségeket használjuk fel egy kenyérhez:

100 gramm mag + 100 gramm aszalt gyümölcs + maximum 100 gramm extra (lehet kevesebb is, ha nem akarjuk túl édesre).

Felhasználásig pedig tartsuk a keverékünket egy nagy, jól zárható üvegben vagy dobozban, száraz és hűvös helyen. Arra azért figyeljünk, hogy a bekeverés után már nem áll el olyan hosszan, de nem kell aggódni, a decembert még biztos ki fogja bírna.

Persze csak akkor, ha nem sütünk belőle minden hétre egy gyümölcskenyeret. Vagy nem járunk rá titokban (hiszen, ami a gyümölcskenyérevésnél is jobb, az a gyümölcskenyér töltelékének majszolása a kamrában).

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Hangolódj velünk a karácsonyra:

Címlapról ajánljuk

További cikkek