A legjobb gofri a ropogós gofri – ezekkel a trükkökkel sikerülni fog

A frissen készült meleg gofri illata egy ráérős reggelen...nincs is ennél jobb módja a napindításnak. Ahhoz, hogy az állaga is tökéletesen ropogós legyen, hoztunk egy kis segítséget!

Idő kell hozzá, de a gofri az egyik legtökéletesebb reggeli a Földön. Nem lehet minden nap enni, de épp ezért időről időre belefér, hogy ne zabkásával köszöntsd a napfelkeltét, hanem egy hedonistán dőzsölős gofrihalommal. Persze kézenfekvő lenne, hogy egy jó recepttel tökéletes lesz a végeredmény, de ha épp nem puha gofrira vágynál, van néhány trükk, amivel garantáltan ropogós lesz.

A téma szakértői arra hívják fel a figyelmet, hogy fontos látni a különbséget a gofritészta és a palacsintatészta között, előbbi ugyanis több zsiradékot (vaj vagy olaj) kell, hogy tartalmazzon. Gyakran a cukor is több a kis kockás finomságokban. Abban megoszlanak a vélemények, hogy vajjal vagy olajjal lesz ropogósabb a gofri tészta, abban azonban egyetértenek, hogy vaj esetében az olvasztott vaj eredményezi a legfinomabb ízt, és ha még egy kicsit kevésbé ropogós is, ez az íz kárpótol a lemondásokért.

Valószínűleg egyébként azoknak van igaza, akik ropogósság dolgában a vajra szavaznak, ugyanis, ha olajat használsz egy süteményben, akkor a végeredmény puhább lesz.

Ha tejet vagy írót használsz, érdemes egy kicsit megmelegíteni, így amikor hozzáadod a tésztához, az nem csomósodik be.

A cukor fontos eleme a gofrinak, mivel ez segít karamellizálni a gofri felületét – a legjobb, ha már alapból egy kicsit karamellizált cukrot használsz, mivel így lesz igazán ropogós a gofri, és nem is szottyad meg. Nem kell azonban feltétlenül fehér cukrot használnod. Akár még juharszirupot is önthetsz bele, amitől jellegzetes aromát kap a gofri.

A tojásfehérjékre rátérve: nem kell felverned őket

Pontosabban nem hogy nem kell, inkább nem szabad. Egy sütihez vagy palacsintához teljesen rendben van, ha felvered a tojásfehérjét, mivel ettől megemelkedik az édesség, és levegős lesz a végeredmény. A gofri esetében, mivel a zárt gofrisütőben sül, nincs hova emelkednie a tésztának.

Sőt, a gofri felülete merev, és a felvert tojásfehérjékkel készülő ételek jellemzője, hogy kicsit összébb mennek, miután hagyod őket lehűlni. A felvert tojásfehérjékkel nagy eséllyel ráncos, szottyadt gofrit fogsz kapni, és minden extra munka, amit a fehérje felverésébe fektettél, odalesz.

Még egy dolog, amivel új szintre emelheted a házi gofrid

Készítsd kovásszal. King Arthur The All-Purpose Baker's Companion című szakácskönyvében ajánlja, hogy kovásszal készítsd a gofrit, mert így atombiztosan ropogós lesz.

Hogyan csináld?

Melegítsd fel a tejet, és olvaszd meg a vajat, keverj össze minden hozzávalót, majd hagyd szobahőmérsékleten pihenni a tésztát. Utána mehet be a hűtőbe egy éjszakára. Reggel pedig már készítheted is a finom gofrit. Egy kis tervezést igényel ugyan, de minden falatja megéri. Ha teljes kiőrlésű liszttel készíted, akkor ez az egy estés pihentetés jól is jön, mivel így egyenletesebben fog megsülni a tészta.

Edd juharsziruppal vagy eperrel, esetleg csokikrémmel, próbáld ki a fenti trükköket, és válj gofrisütő mesterré! Gofrira fel!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


További konyhai trükkös cikkeket itt találsz:

Forrásunk volt

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek