A trükk, amitől biztosan nem szárad ki a húsvéti sonka sütés közben

Ha egy igazán isteni húsvéti mázas sonkával szeretnél ünnepelni, akkor muszáj lesz ellesned egy-két trükköt ahhoz, hogy tökéletesen sikerüljön ez az ínycsiklandozó fogás. Ígérjük, hogy a végeredmény egy szuper szaftos, kissé sem száraz sonka lesz!

Miért esznek az emberek húsvétkor sonkát? Míg a báránynak sokkal több a szimbolikus jelentése (bibliai és általában a tavasz jelképeként is), addig a sonka klasszisokkal „olcsóbb". Annak ellenére, hogy egy viszonylag megfizethető fogásról van szó, a sonka még mindig jelentős befektetésnek számít, ezért biztosan te is szeretnéd megfelelően elkészíteni. Az egyik leggyakoribb probléma, hogy az előzetesen megfőzött, majd sütőben megsütött sonka túl száraz lesz. Míg sok szakács vízzel töltött hőálló edényt (vagy folyadékot önt a sonka mellé a tepsibe) tesz a sütőbe, hogy ezt megakadályozza, addig akad egy másik hatásos megoldás is. Mutatjuk is!

Használj alufóliát, hogy szaftos maradjon a húsvéti sonka

A trükk, amivel megelőzheted, hogy kiszáradjon a húsvéti sonka

A profik szerint az a legjobb, ha sütéskor az első 40 percben letakarjuk a sonkát egy darab alufóliával. A fóliatakaró ugyanis megóvja a sonkát a kiszáradástól, és lehetővé teszi, hogy a hő megfelelően átjárja a húst. Ha letelt az idő, akkor vedd le az alufóliát. De mielőtt további 45 percig sütnéd a húst, érdemes lehet egy mézből, (sárgabarack)lekvárból, mustárból és balzsamecetből készült mázzal bekenni, hogy egy még szaftosabb húst kapjál.

Kell egy kis inspiráció?

Ne feledkezz el a maradék húsvéti sonkáról sem

Mivel a sonkák általában meglehetősen méretesek, több mint valószínű, hogy marad belőle. Természetesen elmajszolhatod a hideg sonkát közvetlenül a hűtőből, vagy két szelet kenyér közé csapva szendvicset készíthetsz belőle. Ha azonban szívesen újraélnéd a húsvéti lakoma élményét, akkor muszáj lesz megmelegítened. Ebben az esetben a mikrohullámú sütő használatát javasoljuk, de fontos, hogy ismét le kell fedni a sonkaszeleteket, nehogy kiszáradjanak. Ezúttal azonban érdemes egy műanyag tányérfedőt használni, mert ha fóliát teszel a mikrohullámú sütőbe, akkor szikrázás lesz a végeredmény.

Kerüljön a maradék sonka egy finom fogásba:

Így hasznosítsd újra a maradék sonkát

Egy másik módja annak, hogy elkerüld a sonka kiszáradását, ha felhasználod egy másik fogáshoz. A maradék sonka akár négy napig is eltartható a hűtőszekrényben, de mielőtt lejárna, érdemes belepakolni egy sonkakrémlevesbe, melegszendvicsbe, tojástekercsbe vagy egy salátába. De egy maradékmentő pitében is jól mutat!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!

Forrásunk volt.


Még több ízes-izgalmas recept, amit érdemes kipróbálni:

Címlapról ajánljuk

„Leszámolhatnánk-e azzal, hogy a hortobágyi húsos palacsinta ciki?” – Interjú...

Nagyon sok irányból lehetne hozzá közelíteni, és mindegyik megérne akár egy önálló cikket is. Legyen szó a pályaívéről, a Bocuse d’Or-ról, a Michelin-csillagokról, Szulló Szabina a séfszakma minden fontos állomását megjárta. Mégsem ambicionálja, hogy állandóan szerepeljen, mint mondja, az ő terepe a konyha, ami pedig máig lázban tartja, az a főzés és maguk az ételek. A Nosaltynak adott nagyinterjújában beszélt többek között arról is, hogy mit csinálna a saját pályáján másképp, hogy mi az, amit már neki kell másképp csinálnia az új generáció tagjaival, és hogy min múlt az, hogy máig a nordic cuisine-től hangos a csúcsgasztronómia világa ahelyett, hogy a magyar csodáról beszélnénk.

Kormos Lili

További cikkek