A húsvéti sonka biztonságos lefagyasztásával az egész év ünnep lehet

A maradék sonka sorsa mindig nagy dilemma húsvét után. A fagyasztás gyakori megoldás, most elmondunk minden tudnivalót róla.

Idén felejtsük el a sonkás tésztát, válasszuk helyette a húsvéti sonka lefagyasztását. Ha nagyon sok maradékunk van, érdemes elgondolkozni ezen a módszeren. Így akár később is élvezhetjük majd a füstölt hús ízét, anélkül, hogy a henteshez kéne szaladni. Ám vannak bizonyos szabályok, amiket be kell tartanunk, hogy biztonságos legyen a húsvéti sonka lefagyasztása.

Hogyan fagyasszuk?

A sonka biztonságosan fagyasztható főtt, de akár nyers állapotban is. Ha túl sokat vettünk, vagy nem volt elég éhes a család, a hátra maradt részeket tegyük nyugodtan a mélyhűtőbe.

A húsvéti sonka biztonságos lefagyasztásával az egész év ünnep lehet

Gondoskodjunk a hús alapos becsomagolásáról. Ezzel megelőzhetjük, hogy a fagyasztóban roncsolódjon a szerkezete, és az esetleges kellemetlen szagoktól is megóvhatjuk.

Érdemes feliratozni, nehogy túl sokáig bent hagyjuk. Ugyan nem romlik meg túl gyorsan, a legjobb egy éven belül elfogyasztani.

Amennyiben rengeteg sonka maradt, ne egészben, hanem kisebb adagokban tegyük a fagyasztóba. Később könnyebb dolgunk lesz, ha nem akarjuk az egészet megenni.

Kiolvasztás

A legcélszerűbb egy-két nappal felhasználás előtt áthelyezni a hűtőbe. Méretétől függően ennyi idő alatt biztosan kiolvad, a hűtő pedig biztonságos környezet lesz számára. Nem ajánlott szobahőmérsékleten vagy más, intenzív hőhatással járó módon kiolvasztani.

A hűtőben vegyük le róla a csomagolást, hogy ne tapadjon rá. A teljes kiolvadás után használjuk fel azonnal, vagy fagyasszuk vissza.

Vissza lehet fagyasztani?

Kivettük a hűtőből, de meggondoltuk magunkat a felhasználásról? A sonka visszafagyasztása lehet biztonságos, ha okosan, szabályszerűen csináljunk.

A legfontosabb, hogy a kiolvadt sonkát három napon belül mindenképpen tegyük vissza a mélyhűtőbe. Fontos, hogy ez alatt a három nap alatt folyamatosan hűtve legyen. Ha kint felejtettük a konyhapulton, már nem szabad visszatenni, kénytelenek leszünk megenni.

A visszafagyasztásnál ugyanúgy figyeljünk a csomagolásra, mint korábban. Az olvadás során veszít valamennyit nedvességtartalmából, azonban komolyabb minőségi romlástól nem kell tartanunk.

Semmi nem vész kárba, és hónapokkal később a fagyasztott húsvéti sonka ismét az asztalra kerülhet!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Közeleg a húsvét, itt mindent megtalálsz az ünnephez:

Forrásunk volt

Címlapról ajánljuk

További cikkek