Zöldbabfőzelék, a napfényes kedvenc: így lesz igazán finom

A nagy nyári kedvencek csoportjába tartozik a zöldbabfőzelék is, amit a szezont kihasználva ilyenkor érdemes főzni a legjobb eredmény érdekében. A friss zöldségen kívül azonban van még néhány dolog, amitől megismerszik az igazán jó főzelék.

Használjuk ki az idényt, és főzzünk zöldbabfőzeléket. Persze ne egy csirizkemény, lisztes ragut képzeljünk el, amikor indulunk a konyhába. Ha figyelembe vesszük a lenti szempontokat, a zöldbabfőzelékünk garantáltan olyan lesz, mint ahogy legszebb álmainkban elképzeltük.

Zöldbabfőzelék, a napfényes kedvenc: így lesz igazán finom

Zsenge zöldséget vegyünk

Gyakran előfordul, hogy a főzés már a piacon vagy boltban kezdődik, és ez a zöldbabfőzelék esetében is száz százalékig igaz. Csak jó alappal lehet igazán finom ételeket alkotni, ezért figyeljünk oda, hogy milyen zöldséget veszünk.

Nyár van, vegyünk friss babot a főzelékhez, ne is gondoljunk a mirelit fajtára.

A nyári zöldség ugyanis sokkal zsengébb lesz, gyorsabban puhára tudjuk majd főzni, és nem is lesz olyan szálas. Szintén nagy előny, hogy nem kell a szétfőzés miatt aggódnunk, a friss zöldbabnak ugyanis elég nagyjából egy fél óra a fazékban.

Vágjuk egyformára a szárakat

Miután eltávolítottuk a végeket, és alaposan átmostuk a babot, a következő fontos lépés a darabolás lesz. Körülményes feladat, de megéri, ha egyforma darabokra vágjuk. Ezzel garantálhatjuk, hogy nem lesznek szétfőtt és kemény részek a főzelékben. Minden egységesen vajpuhára, omlósra fő majd a lábasban.

Pirítsuk le a fűszereket

A kombináció mindegy (mondjuk a borsot és a babérlevelet semmiképp ne hagyjuk el), a lényeg annyi, hogy az ízesítőket pirítsuk meg. Miután megfonnyasztottuk a hagymát és fokhagymát egy kevés olajon, adjuk a fazék tartalmához a fűszereket, majd egy percig pirítsuk őket, kis lángon.

Amennyiben használunk pirospaprikát, legyünk óvatosak, mert a forró olajban könnyen odakaphat.

Pároljuk elő a babot

A hagymák és fűszerek már a helyükön, a bab szépen, egyformára vágva várja a főzést. Borítsuk a hagymás alapra, és kezdjük el fedő alatt párolni. Ne öntsük rögtön nyakon a vízzel, inkább hagyjuk, hogy a saját gőzében puhuljon.

Nagyjából tíz perc elteltével már jöhet a víz. Inkább langyos legyen, mint jéghideg, ezzel nem állítjuk le a főzés folyamatát.

Ne főzzük túl sűrűre

A túlzott habarással bármilyen főzeléket elronthatunk: lisztes íze lesz az ételnek, és amikor kihűl, olyannyira besűrűsödik, hogy szinte beleragad az edénybe. Egy szó, mint száz: ne sűrítsük túl a zöldbabfőzeléket.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Ezeket a nyári recepteket mindenképpen próbáld ki idén:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk