Vitaminok, melyeket soha nem ajánlana a gyógyszerész

Bizonyos vitaminokat teljesen fölösleges olyan embereknek szednie, akik egészségesek. Most egy gyógyszerész el is mondja, melyek ezek.

A legtöbb embernek egyáltalán nincs szüksége vitamintablettákra, hiszen helyes és átgondolt táplálkozással könnyedén beviheti a szükséges vitaminokat szervezetébe. Persze vannak különlegesebb esetek, amikor szükség lehet pótlásra, ilyen például a folsav és vas a várandós vagy teherbe esni szándékozó nőknek, a kalcium a menopauza utáni nőknek, vagy a B12-vitamin az 50 év felettieknek. Azonban tényleg ezekben az egyedülálló esetekben javasolt csak vitamintabletták szedése.

Vitaminok, melyeket soha nem ajánlana a gyógyszerész

Dr. Kristina Telhami amerikai gyógyszerész elárulja, melyek azok a vitaminok, melyek szedését inkább nem tanácsolja.

Halolaj

A legtöbben a szív egészségének védelmére és a trigliceridszint csökkentésére szedik az ómega 3-ban gazdag készítményt. A gyógyszerész szerint azonban a többszörösen telítetlen zsírsavak – mint amilyen az ómega3 – hőhatásra instabillá válnak, ami azt jelenti, hogy megrothadhatnak, és gyulladást okozhatnak a szervezetben.

Vas

Bár nagyon fontos, hogy elegendő vas legyen a szervezetben, ha túladagolják, akkor az komoly problémákat okozhat. Először is, a túl sok vas fokozhatja a gyulladást, táplálhatja a kórokozókat, és még az ösztrogénszintet is befolyásolhatja. Éppen ezért azt tanácsolja a gyógyszerész, hogy lehetőleg mindenki étrendjében szerepeljenek halételek, marhahús, csirkemáj és jó minőségű tejtermékek.

D-vitamin

Talán a D-vitamint szedik a legtöbben, ami érthető is, hiszen ez egy olyan tápanyag, melyet főként a napfényből, és kevésbé az ételekből nyerhetünk ki. Azonban a gyógyszerész felhívja a figyelmet, hogy a D-vitamin hasznosulásához megfelelő mennyiségű A-vitamin és magnézium is kell, valamint egy működő máj a lebontásához. A gyógyszerész szerint a D-vitamin-hiány gyakori oka a nem megfelelő magnézium- és A-vitamin-szint.

Cink

A cinket általában az immunrendszer támogatására szedjük, különösen betegség idején. A szakértő azonban azt mondja, hogy nem érdemes, mert könnyedén kimeríti a rézszintet. A cink és a réz egyszerre szinergista és antagonista, ami azt jelenti, hogy a túl sok cink kioltja a réz jótékony hatásait.

Forrásunk volt.


Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!