Így dolgozd fel a legegyszerűbben az UFO-alakú patisszont

A patisszon egy különleges és izgalmas nyári alapanyag, amit érdemes kipróbálni az olyan klasszikusok mellett, mint a tök vagy a cukkini. Persze ehhez előbb fel kell dolgoznunk, ami nem könnyű feladat – nézzük, mitől lesz könnyebb!

Különc alakjával kitűnik a patisszon a többi zöldség közül a boltokban, piacokon – már csak azért érdemes hazavinni és főzni belőle valamit, mert izgalmas, különleges alapanyag. A különcséggel azonban sajnos az is együtt jár, hogy a zöldségnek olyan furcsa külseje és alakja van, ami igencsak megnehezíti a patisszon megtisztítását és feldolgozását. Persze nem lehetetlen a feladat így sem, az alábbi tippeket követve legalábbis biztosan nem.

Így dolgozd fel a legegyszerűbben az UFO-alakú patisszont

Milyen irányban vágjuk fel a patisszont?

A legtöbb zöldség esetében teljesen logikus, hogy egy félbevágás esetén melyik irányba nyesünk a késsel. A patisszon azonban ilyen téren is összezavar bennünket, de ne engedjük neki.

Ugyanis a félbevágás kérdése nem a logikán múlik majd, hanem azon, hogy milyen ételt szeretnénk a zöldségből készíteni.

Amennyiben töltött patisszont készítünk, a pulttal párhuzamosan vágjuk félbe a zöldséget, így két „csészét” kapunk majd, amit kimagozás után kiválóan meg lehet tölteni. Minden más esetben keresztben vágjuk fel a patisszont, egyrészt azért, mert ez egyszerűbb vágási módszer, másrészt, mert így egységesebb darabokra vághatjuk az alapanyagot. A rántott patisszon jellegzetes „patkóit” is így kapjuk meg, de bármilyen leves, ragu, egytálétel vagy rakottas esetében is ezt a vágást vessük be.

Előbb hámozni vagy előbb vágni?

Valamiért ennél a zöldségnél nincsenek egyértelmű válaszok: például a hámozás és a szeletelés sorrendje sem egyértelmű. Hiszen ha jó előre meghámozzuk a patisszont, annak csupasz, csúszós felülete megnehezíti majd a vágást és kimagozást.

Ellenben egy fél vagy negyed patisszont sem olyan könnyű meghámozni…de talán mégis érdemes inkább ezt az utat választani: előbb felnegyedelni a zöldséget, és utána meghámozni. Töltött patisszon készítése esetén pedig akár fent is hagyhatjuk a zöldség héját, hogy jobban egyben tartsa a sütőben sülő, töltött feleket.

A magok eltávolítása

Ugyanúgy, mint a tökök vagy egy nagyobbra nőtt cukkini esetében, a patisszon magjait és rostos (szinte szivacsos) részeit el kell távolítanunk. Ezt persze végezhetnénk késsel is, de jóval egyszerűbb és biztonságosabb egy kanalat bevetni, amivel gyerekjáték lesz az eltávolítás.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket a hasznos konyhai tippeket is ismerd meg:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek