Élmezőnyben a magyarok: ebből az ételből brutál sokat eszünk

Mai modern társadalmunkban számos érv szól a húsfogyasztás mellett és ellen is. Van, aki egészségügyi okokból kerüli a húst, más a fenntarthatóság jegyében dönt a növényi alapú táplálkozás mellett, de az biztos, hogy a húsevés kezd háttérbe szorulni a nyugati országokban. Na de mi a helyzet a magyarokkal?

A húsfogyasztás több mint 2000 éve az emberiség tápláló étkezési célját szolgálja. Az adatok alapján 2021-ben a magyarok fejenként 82 kiló húst fogyasztottak, amivel sikerült a világ legtöbb húst fogyasztó nemzetei közé kerülni, legalábbis a lista első negyedében foglalunk helyet.

A magyarok húsfogyasztása világszinten az élmezőnyben

Hazánkban 1987-89 között tetőzött a húsfogyasztás, amikor évente 120 kilót ettünk meg fejenként, majd kisebb-nagyobb kilengések mellett ez a szám elkezdett csökkenni.

2021-ben mért adatok szerint 82 kiló volt az éves fejadag itthon, míg Hong Kongban, aki a listavezető, 155 kilogramm volt ez az érték. Ettől nem sokkal maradt el az Egyesült Államok 124,4 kilóval.

A húsfogyasztás növekvése a 20. századi gyors népesség-, illetve gazdasági fejlődésnek köszönhető. Az emberek húsfogyasztását elsősorban a jövedelmük határozza meg, ugyanis minél gazdagabb egy ország, annál magasabb a húsfogyasztás. A legnagyobb mértékben fogyasztott hús a sertéshús, amit a baromfi-, marha-, birka- és kecskehús követ.

Forrásunk volt.


Még több friss hír:

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Sarkadi pecsenye háziasan

Mi magyarok igazán szeretjük a szaftos pecsenyéket: jó példa erre a sarkadi pecsenye, ami egy igazán gazdag, ízes magyaros fogás. Mivel egy gombás sósz készül hozzá, amivel ...

Bodzaszörp egyszerűen

A bodzavirágzás a legszebb tavaszzáró esemény: a bokrok illatát messzire viszi a szél, és ekkor már csak a pár nap múlva kész bodzaszörp körül jár az eszünk!

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Nemcsak az emésztést, az inzulinérzékenységet is javítja ez a hétköznapi...

A kefirt régóta az egészségtudatos étrendbe jól illeszkedő termékek között tartjuk számon, mégis sokan idegenkednek tőle jellegzetesen savanykás íze és karakteres állaga miatt. Azonban ennek nem kell így lennie: az Activia bemutatta új ivókefirjét, amely a hagyományos kefir értékeit lágyabb, krémesebb formában kínálja. A natúr és eperízben elérhető újdonság 280 grammos palackban érkezik, így könnyen beilleszthető egy kiegyensúlyozott reggelibe, vagy napközbeni snackként is magunkkal vihető.

Ezért tesznek nagyon sokan citromot az ablakba nyáron

Nyáron előszeretettel nyitjuk tágra az ablakokat, és engedjük be a friss levegőt, ez azonban együtt jár azzal, hogy különböző rovarok és egyéb hívatlan vendégek is bejuthatnak. Most egy olyan házi és költséghatékony módszert mutatunk, amivel távol tarthatod a pókokat.

Top Receptek

Sarkadi pecsenye háziasan

Mi magyarok igazán szeretjük a szaftos pecsenyéket: jó példa erre a sarkadi pecsenye, ami egy igazán gazdag, ízes magyaros fogás. Mivel egy gombás sósz készül hozzá, amivel ...