A retró gyümölcsleves, amin még mi sem mertünk változtatni

A gyümölcsleves egy igazi magyar kuriózum, ami nélkül nem telhet el nyár! Ilyenkor nyáron érdemes mindig az éppen termő idénygyümölcsökből készíteni, de az év többi részében is készíthetjük almából, körtéből, valamint fagyasztott és konzervgyümölcsökből. Most pár trükköt is megosztunk veletek, hogy a végeredmény garantáltan tökéletes legyen!

Az egyik legkedvencebb nyári fogásunk a gyümölcsleves: jól behűtve igazi mentőöv a forróságban. Tetszőleges gyümölcsökből és azok sokféle kombinációjával elkészíthető, így könnyen a saját ízlésünkre alakíthatjuk.

A nyári hónapokban rengeteg finomabbnál finomabb gyümölcs terem, így igazán könnyű dolgunk van, hiszen van miből válogatni. Barack, cseresznye, meggy, ribizli – ezek mind itt vannak, tökéletesen illenek a gyümölcslevesbe, de az alma is elmaradhatatlan alapanyaga lehet. Ezek mellett én banánt is szoktam belecsempészni, mert gyerekkoromban nagymamám mindig így készítette, szóval nekem ezzel az igazi – de persze ez kihagyható.

Mi most ezekből a mosolygós gyümölcsökből készítettük a csodás gyümölcslevesünket

A főzéshez a kiválasztott gyümölcsöket daraboljuk fel tetszőlegesen, és tegyük egy közepes méretű lábasba. Fűszerezzük ízlés szerint: vanília, fahéj, szegfűszeg, kardamom, gyömbér, szerecsendió – ezekkel biztosan nem tudunk mellélőni.

Érdemes 1-2 evőkanál cukrot is szórni bele (kivéve persze, ha cukormentesen készítenénk), ez ugyanis a sóhoz hasonlóan remek ízfokozó, és jól egyensúlyozza a bogyós gyümölcsök savasságát.

Reszeljük hozzá egy citrom héját is, a levét viszont hanyagoljuk: egyrészt a gyümölcsök magukban is elég savanykásak, másrészt a sok sav kicsapja a fehérjét, amit a krémesítés során hozzákeverünk majd.

A gyümölcsöket öntsük fel 2-3 liter vízzel, vagy amennyi ujjnyi vastagon ellepi őket. Alacsony lángon főzzük nagyjából 20 percet, amíg a gyümölcsök picit megpuhulnak és megfőnek, de még minden tartja az állagát és formáját.

Így fődögél a gyümölcsleves, ti is bármikor elkészíthetitek – recept itt

A leves krémesítéshez használhatunk joghurtot, tejszínt, tejfölt, de akár kókusztejet (így vegán lesz) vagy csak simán tejet is (ekkor kevesebb vízzel főzzük a gyümölcsöket). A sűrítéshez lisztet vagy keményítőt érdemes használni, mi utóbbit preferáljuk, mert könnyen kezelhető és gluténmentes is lesz így a leves.

Fontos a hőkiegyenlítés, így a tejterméket és a keményítőt pár kanál leveslével keverjük csomómentesre, és úgy öntsük vissza. Ezután már csak egy pár percnyi összefőzésre van szükség, és készen is vagyunk. Alternatívaként sűríthetjük önmagával is, ehhez a leves kb. harmadát turmixoljuk simára, és azt öntsük vissza a lábasba.

Egy tál jól behűtött, selymes, nagyon gyümölcsös leves – valóban ez a nyár java!

A gyümölcslevest hagyjuk szobahőmérsékletűre hűlni, majd tegyük pár órára vagy akár egy éjszakára is hűtőbe, utána pedig már kanalazhatjuk is.

A selymes-krémes gyümölcsleves teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több fantasztikus receptet itt találsz:

Címlapról ajánljuk

Mézédes eprespite-receptek

Végre dübörög az eperszezon, s bár nem éppen a legolcsóbb alapanyag, kizárt, hogy lemondjunk róla egy teljes évre, szóval hajrá, készüljön legalább egy epres pite!

Nosalty

9 ázsiai leves, amit ha megkóstolsz, szerelmes leszel

Temérdek rizs- vagy üvegtészta esetleg udon- vagy göndör búzatészta, megannyi különleges fűszer, a magyar konyha számára szokatlan feltét és ízvilág. Az ázsiai levesek annyira finomak és addiktívak, hogy nem csoda, hogy jó ideje megőrül értük a világ!

Nosalty

További cikkek