6 hiba, amit gyakran elkövetünk, ha KOVÁSZOS UBORKÁT rakunk el

Kovászos uborkát készíteni bárki tud, gondolhatnánk, de azért van pár apróság, amire érdemes lesz odafigyelni!

Kétség sem férhet hozzá, hogy a nyár egyik legnagyobb sztárja a kovászos uborka, kevés embert ismerek, aki nem szereti. Nálam olyannyira fogy, hogy képes vagyok egy-egy frissen elkészült, behűtött adagot egy ültő helyemben befalni. Uborkával szerencsére már tele vannak a boltok és a piacok, olcsón, pár száz forintért hozzájuthatunk kilójához.

Kapor, só, kenyérdarab, bors, fokhagyma - más nem is kell a tökéletes kovászos uborkához. Vagy mégis? Pár apróságon elcsúszhatsz, és akkor a roppanós uborka puha marad vagy megpenészedik a hűtőben, esetleg be se érik.

Milyen hibák csúszhatnak a kovászos uborka készítésébe? Mutatjuk!

1. Nem tisztítod meg elég alaposan

Rögtön a legfontosabb: a körömkefével való átsikálás alap! Az ubikat nem elég leöblögetni. Alaposan, folyó hideg vízben kell átsikálni, hogy a legapróbb homokszemcsék se tapadhassanak meg rajta. Mert mi lehet ebből? A kész ubik mellé a fogad alatt ropognak majd a földmaradványok is…ajj, nagyon nem lenne jó, tisztítsd meg hát alaposan a kis zöldeket!

Receptajánló:

2. Nincs elég meleg hozzá

Gyakori hiba, hogy valaki húsz fok alatt áll neki a kovászos uborkának, így az érési folyamatok nem tudnak beindulni, mert nincs elég meleg hozzá. Nem véletlenül nyári savanyúság ez: nem annyira a nap, mint annak a melege indítja be a folyamatokat, viszont érdemes megvárni, amikor a meteorológusok tartós meleget jósolnak.

3. Túl sokáig hagyod érni

Szintén előfordul, a leggyakorlottabb szakácsokkal is. Általánosságban elmondható, hogy harminc fokos melegben nagyjából két, két és fél nap kell, hogy az uborkák megérjenek. Ha ennél tovább hagyod a napon, előfordulhat, hogy megpuhult, túlságosan savanyú uborkákkal fejezed be. Kóstold, vizsgáld naponta többször, vizsgáld, mi történik a savanyúsággal!

4. Minden oké, csak éppen megpenészedett a hűtőben

Sajnos ez is megeshet, ebben az esetben a tisztításnál nem jártál el megfelelően, baktériumok kerülhettek a kovászos uborkába, vagy ebben az esetben is a túlérlelés a ludas.

5. Nem vagdosod be az ubikat

Nagyon fontos mindkét oldalán bevágni az uborkákat, már csak azért is, hogy szépen, egyenletesen kovászolódhassanak, és hogy mindenhol átjárja őket a víz.

6. Nem töltesz elég vizet az üvegbe

Pont annyi víz kell, ami szépen ellepi az uborkákat, de egy kicsit fölé is mehetsz, mert úgyis párologni fog a napon. Ha nincs elegendő víz az uborkákon, könnyen lehet, hogy a felső rétegek éretlenül maradnak majd.

Ezeket olvastad már?

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek