Rosszul csináljuk ezt az egész önmagunkra figyelés dolgot

Nincs baj azzal, hogy végre önmagunkra is több időt fordítunk– de nem biztos, hogy úgy csináljuk, ahogyan kellene. 

Szerencsére egyre inkább kezdjük felismerni, hogy túlhajszoljuk magunkat, és, hogy emelett szükségünk lenne arra is, hogy befelé figyeljünk, kényeztessük magunkat, és pihenjünk is amellett, hogy folyton csak dolgozunk és a kötelező köröket járjuk.

Viszont úgy tűnik, hogy a self-care mozgalmat a wellnessipar kisajátította magának, és most már lassan rosszabbul érezzük magunkat tőle, mintha nem is próbálkoznánk ilyesmivel.

Hogy mire gondolok pontosan?

Nemcsak a több ezer forintos arcmaszkokra, amiket egy pohár bort kortyolgatva kellene felraknod egy hosszú nap utáni lazításként, vagy arra, hogy most már self-care az is, ha elmész a manikűröshöz - sokkal inkább arra, hogy az önmagunkra figyelés inkább egy újabb feladat lett a listánkon, amit meg kell csinálni, különben már megint nem lesz tökéletes az életünk. Ha kimarad az edzés, vagy netán nem egészséges ebédet ettél, már lehet is stresszelni azon, hogy nem törődsz eléggé magaddal.

Természetesen egyetértek azzal, hogy a befelé figyelésre és saját magunk kényeztetésére szükség van, csak lenne szabad, hogy az egész egy újabb kötelező körré váljon, ami ahelyett, hogy megnyugtatna, még további stresszre ad lehetőséget.

Gondold át, mit szeretnél tényleg csinálni!

A legtöbben, ha self-care estéről van szó, a klasszikusok után nyúlunk: a fent említett arcmaszk, egy forró fürdő, közben egy pohár bor és egy jó könyv. De mi van akkor, ha utálsz fürdeni? Ha nem akarsz arcmaszkra költeni, és nincs kedved bíbelődni a konyhában sem egy saját készítésű verzióval? Találd meg azt a tevékenységet, ami nap végén tényleg kikapcsol és feltölt, és ne hallgass arra, mit mond a wellnessipar marketingje!

Legyél kedves magaddal!

Ha stresszes vagy, ne ostorozd még inkább magadat, mert az olyan láncreakciót indít be, amitől nap végére tényleg teljesen idegbeteg leszel. Ha nem érzed jól magad, nincs vele baj, ez is természetes. Ha stresszes vagy, engedd, hadd legyél. Nem kell minden negatív hangulat ellen küzdeni. Néha már az is segít, ha azonosítod, mit érzel, és kimondod hangosan.

Gondolkozz el azon, mi segített korábban!

Ha sikerült már valaha egy hosszú nap után relaxálnod, akkor próbáld meg ugyanazt újra, hiszen egyszer már kikapcsoltál tőle. Próbálj meg ezekből a dolgokból szokást kialakítani, és mindig térj vissza hozzájuk, ha úgy érzed, hogy összecsapnak a fejed fölött a hullámok.

Ne várd meg, amíg teljesen kiborulsz!

Az önmagunkra figyelés, a pihenés és a kikapcsolódás rendszeres tevékenység kell, hogy legyen, ne várd meg, amíg teljesen padlóra kerülsz. Akkor is csinálhatod, ha éppen nem vagy fáradt és stresszes, nem kell negatív dologhoz sem kötnöd. Az önmagadra fordított idő legyen rendszeres, helyezd magad előre a prioritáslistán!

Ezeket olvastad már?:

Ezeket olvastad már?

via

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Kovászos uborka hagyományosan

A kovászos uborka az a savanyúság, amelyet nyáron majdnem minden magyar család hűtőjében megtalálunk, méghozzá egy jó nagy befőttes üveggel. Jól behűtve akár magában is frissítő ...

Citromfagyi

Mindösszesen 5 alapanyag és pár óra pihentetés szükséges hozzá, hogy elkészítsétek a szezon legfinomabb citromfagylaltját. Nem kell se fagylaltgép, se extra alapanyagok: dobjuk össze 10 ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Kovászos uborka egyszerűen

Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos  praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...

Egyszerű tökfőzelék

Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.

Legegyszerűbb meggyes kevert

Amikor gyors és finom sütire vágyunk, tökéletes választás. Nem csak meggyel, hanem bármilyen gyümölccsel, de akár csokival vagy magokkal, illetve ezek keverésével is elkészíthető.