Idén szerencsés napra esik az óraátállítás

Az óraátállítás sokak szervezetét megviseli, idén azonban igazán szerencsés napra esik, így talán egy kicsit könnyebb lesz átvészelnünk.

A tavaszi óraátállítás talán az őszinél is jobban megviseli az embereket, hiszen hajnali 2 óráról tekerjük előre a mutatókat hajnali 3 órára, tehát egy órát veszítünk. Általában 2-3 napot is igénybe vesz, mire hozzászokunk a változáshoz, ami valljuk be, nem is kevés.

Idén szerencsés napra esik az óraátállítás

Az óraátállítás 2024-ben az utolsó márciusi vasárnapra esik, mely idén pont a húsvéti hosszú hétvégén lesz. Így talán egy kicsit könnyebb lesz átvészelnünk, hiszen nemcsak a vasárnap áll rendelkezésünkre, hogy hozzászokjunk az új „időszámításhoz", de a hétfő is.

Egy probléma akad

Mivel március 31-én, vasárnap kell átállítanunk az órákat, így a hét utolsó napja csak 23 órából áll. Emiatt előfordulhat, hogy kevesebb időnk maradhat sütni-főzni, ha például később kelünk, és megcsúszunk. Szerencsére csak egy kis szervezésre és előre tervezésre van szükség ahhoz, hogy ne ússzunk el.

A húsvéti hosszú hétvége ilyen szempontból egy kicsit kedvezőtlenül alakul, de természetesen nem kell, hogy ez kedvünket szegje. Hoztunk is pár szuper húsvéti receptet, hogy hangulatba kerülj, és előre megtervezhesd a menüt:

  1. 1.

    Színes savanyított tojás

  2. 2.

    Húsvéti croque madame

  3. 3.

    Legegyszerűbb répatorta

  4. 4.

    Húsvéti ötfonatú kalács

  5. 5.

    Húsvéti sonka, ahogy dédmamám készítette

  6. 6.

    Tavaszi franciasaláta

  7. 7.

    Currys töltött tojások

  8. 8.

    Parmezános-tormás sonkatekercsek

  9. 9.

    Madártejszelet

  10. 10.

    Répatortakocka sütés nélkül

  11. 11.

    Hagyományos húsvéti sárgatúró

  12. 12.

    Répatortás kekszszendvics

Még több húsvéti receptet itt találsz!


Még több friss hír:

Címlapról ajánljuk

„Leszámolhatnánk-e azzal, hogy a hortobágyi húsos palacsinta ciki?” – Interjú...

Nagyon sok irányból lehetne hozzá közelíteni, és mindegyik megérne akár egy önálló cikket is. Legyen szó a pályaívéről, a Bocuse d’Or-ról, a Michelin-csillagokról, Szulló Szabina a séfszakma minden fontos állomását megjárta. Mégsem ambicionálja, hogy állandóan szerepeljen, mint mondja, az ő terepe a konyha, ami pedig máig lázban tartja, az a főzés és maguk az ételek. A Nosaltynak adott nagyinterjújában beszélt többek között arról is, hogy mit csinálna a saját pályáján másképp, hogy mi az, amit már neki kell másképp csinálnia az új generáció tagjaival, és hogy min múlt az, hogy máig a nordic cuisine-től hangos a csúcsgasztronómia világa ahelyett, hogy a magyar csodáról beszélnénk.

Kormos Lili

További cikkek