Ezért nyomkodd szét a kezeddel a konzervparadicsomot

A paradicsomkonzerv egy kiváló, egész éves megoldás a piros színű „gyümölcs” helyettesítésére. Persze nem mindegy, hogyan tesszük a fazékba: nézzük, mit javasol a Napi Tipp!

Paradicsomkonzervvel még télen is megfőzhetjük azokat a kedvenc ételeinket, amelyekbe nyáron, a napfényes évszakban friss, lédús alapanyagot tennénk. Persze nem mindegy, hogy milyen konzervet viszünk haza a boltból, és azt hogyan használjuk fel otthon: a paradicsomkonzerv ugyanis sokkal többre képes, ha hozzáértő kézzel (és tényleg) dolgozzuk meg.

Ezért nyomkodd szét a kezeddel a konzervparadicsomot

Miért jobb az egész?

A darabolt paradicsom elsőre sokkal jobb választásnak tűnhet, mint az egész, ugyanis valaki már előre elvégezte helyettünk a munka nagy részét. Azonban a kis paradicsomkockák sokkal nehezebben főnek meg bármilyen ételben, mégpedig egy tartósítószer jelenlétének köszönhetően (erről egy korábbi cikkben, itt lehet olvasni).

Inkább válasszuk az egész paradicsomokat rejtő konzerveket: íz, állag és minőség tekintetében is jobban járunk majd.

Az egyetlen probléma, ami az egész paradicsomkonzervek használata során felmerülhet, az a felaprítás. Ugyanis, ha csak úgy beleöntjük a fazékba a konzerv tartalmát, nagy darabokkal találkozhatunk majd a kész ételben. De akkor mégis mi lehet a megoldás?

Miért jobb a kezünk?

Nem érdemes késsel nekiesni a konzerv tartalmának, ezzel ugyanis sok értékes paradicsomlevet elveszítenénk: a kihalászás, vágódeszkára helyezés, majd a fazékba visszakotrás nem hangzik éppenséggel maceramentes folyamatnak.

Magában a konzervben inkább ne kotorásszunk késsel vagy más fémeszközzel, nehogy felsértsük a tárolót, ezzel apró fémforgácsokat juttatva az ételbe. Nem is beszélve a borzasztóan kellemetlen hangról.

Legjobban akkor járunk, ha egész egyszerűen a kezeinkre hagyatkozunk: vegyük ki a konzervből az egész paradicsomokat, majd nyomjuk őket teljesen szét a kezünkkel, közvetlenül a fazék fölött. Ha az összeset széttrancsíroztuk, öntsük az ételhez a konzervben maradt paradicsomlevet, esetleg öblítsük is ki vízzel, hogy egy csepp se menjen kárba.

Ezzel a módszerrel hatékonyan megszabadulhatunk a paradicsomok „csumájától” is, vagyis attól a kemény szárrésztől, ami még hosszas főzés után is egyben marad, és kellemetlen élményt okoz a tálban.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket a konyhai trükköket is érdemes ellesni:

Címlapról ajánljuk