Ettől a húsvéti babkatortától a feje tetejére áll a világ

Az biztos, hogy minden alkalom, amikor babka készül otthon, igazi ünnepnap, húsvét közeledtével pedig még egy csavart adhatunk a fordított kalácsnak. Készíthetünk belőle például mennyei tortát vaníliasodóval.

Nincs kétségünk afelől, hogy a hagyományos fonott kalács elengedhetetlen a húsvéti asztalról, ha viszont szeretnénk süteményt és esetleg tortát is sütni, érdemes lehet egyszerre két legyen ütni egy csapásra, és kombinálni a sütit a tortával, illetve a kaláccsal.

Így születhet meg a tökéletes, krémlikőrös vaníliasodóval lelocsolt csokoládés-pekándiós babkatorta, amely nemcsak mutatós, egyszerűen mennyei is. A babka a lengyel zsidó konyha egyik tradicionális süteménye, de egyes források szerint Ukrajnából és a mediterrán térségből is eredeztethető. A puha kelt tészta rétegei között meghúzódó csokis rétegek, az apró pekándiódarabok és a likőrös sodó kombinációja egyenesen észveszejtő, ez rögtön kiderül a videóból, melyben cukrászunk, Flóra készíti el a tökéletes babkát.

Mire lesz szükséged?

A kelt tésztához: 600 gramm finomliszt (plusz a nyújtáshoz), 120 gramm porcukor, 2 tasak (7 gramm) instant élesztő, 1 csipet só, 1.5 dl tej (langyos), 3 db tojás, 170 gramm vaj (olvasztott)

A csokis töltelékhez: 150 gramm vaj, 200 gramm étcsokoládé, 70 gramm barna cukor, 3 púpozott evőkanál cukrozatlan kakaópor, 100 gramm pekándió (durvára vágva), 50 gramm étcsokoládé (durvára vágva)

A vaníliasodóhoz: 8 dl tej, 5 db tojássárgája, 1 teáskanál vaníliakivonat, 1 csomag vaníliás cukor, 80 gramm cukor, 50 gramm étkezési keményítő, 1 dl likőr

Kattints a képre a teljes receptért!

A tésztához összedolgozzuk a lisztet, a cukrot, az élesztőt, a sót, majd hozzáadjuk az olvasztott vajat, a 3 egész tojást és a langyos tejet. Alaposan kidagasztjuk a tésztát, és cipót formázunk belőle, majd lefedve 40-50 percig meleg helyen duplájára kelesztjük.

A kelesztés idejének második felében hozzálátunk a csokoládékrém elkészítéséhez. A töltelékhez vízgőz fölött összeolvasztjuk a hozzávalókat, majd hagyjuk teljesen kihűlni, mielőtt rákenjük a tésztára. Érdemes ezzel a munkafolyamattal kezdeni.

A megkelt tésztát lisztezett gyúródeszkán kb. 1 centi vastag téglalapra nyújtjuk. Megkenjük mindenhol a kihűlt csokoládés krémmel, megszórjuk a durvára vágott pekánnal és az étcsokoládé-darabokkal.

A hosszabbik oldalától elkezdve feltekerjük, majd egy éles késsel hosszában kettévágjuk a tekercset. Próbáljuk meg minél szorosabban összefonni a két rudat, ügyelve arra, hogy a töltelékes rész felfele legyen. Így lesz szép, jellegzetes a babkánk külseje.

A fonatból koszorút formázunk, és határozott mozdulattal áttesszük egy kivajazott-kilisztezett 25 centis tortaformába. Meleg helyen, letakarva még 30-40 percig kelesztjük. 180 fokra előmelegített sütőben 40-45 perc alatt megsütjük.

A vaníliasodóhoz egy lábasban elkezdjük melegíteni a tej 3/4-ét. A maradékot keverőtálba öntjük, és csomómentesre keverjük a többi hozzávalóval (kivéve a likőrt). Miután a tej enyhén felforrt, apránként hozzáöntjük a tojásos keverékhez, hőkiegyenlítés végett.

Kattints a képre a teljes receptért!

Majd az egészet visszaöntjük a lábasba, és visszatesszük a tűzhelyre. Folyamatosan kevergetjük, figyelve rá, hogy ne égjen le az alja (a cukor miatt), illetve hogy ne csomósodjon be.

Közepesen sűrű krémet főzünk belőle. Akkor jó, ha még folyós, de bevonja egy evőkanál hátulját. Ezután adjuk hozzá a likőrt, és hagyjuk hűlni.
Szószos kiöntőben szervírozzuk.

A krémlikőrös vaníliasodóval lelocsolt pekándiós-csokoládés babkatorta receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szívesen elkészítené.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket a finomságokat is készítsd el!

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

Bárányhúsos receptek húsvétra

Karakteres, nem mindenki által kedvelt ízük és enyhén borsos áruk miatt az utóbbi időben sokat veszítettek népszerűségükből a bárányhúsos ételek. Azonban, ha mégis adnánk nekik egy esélyt, tegyük az alábbi receptekkel.

Nosalty

További cikkek