Gyakran kell pisilned éjszaka? Ez a tápanyag segíteni fog

Gyakran felkelsz éjszaka, mert pisilned kell? Ez nem véletlen, ugyanis ezt az állapotot noktúriának hívják, és egy bizonyos tápanyagból többet kéne enned ahhoz, hogy elmúljon.

A noktúria egy olyan állapot, ami miatt éjszaka fel kell kelned pisilni. Elég gyakori jelenségről van szó, ugyanakkor idősebb korban nagyobb eséllyel jelentkezik. Több oka is lehet a noktúria kialakulásának, de van egy nagyon általános emésztési jelenség, ami az éjszakai vizeléshez vezet.

Ez pedig az, hogy a vastagbélben felgyülemlett széklet nyomhatja a hólyagot, ezzel annyira erős ingert létrehozva, hogy attól az ember felébred még az éjszaka közepén is.

Szerencsére könnyen javíthatsz ezen az állapoton egy egyszerű tápanyaggal: egyél több rostot.

Gyakran kell pisilned éjszaka? Ez a tápanyag segíteni fog!

A magas rosttartalmú diéta több szempontból is előnyös, ha noktúriával küzdesz: egyrészt hozzájárul a bél mikrobiomjának egészségéhez, másrészt erősíti a szív- és érrendszert. A rostdús diéta a székrekedés ellen is hatásos, ezzel csökkentve a nyomást a hólyagon, amivel a noktúria tüneteit lehet enyhíteni.

Amellett, hogy fogyassz magas rosttartalmú ételeket, azzal is segítesz magadon, ha hidratált maradsz, ugyanis a szervezetnek sok vízre van szüksége ahhoz, hogy megfelelően kitisztuljanak a belek. Bár elsőre azt gondolhatnád, hogy azért kell pisilned, mert túl sokat iszol, a víz kimondottan jót tesz ebben az esetben.

Továbbá a magnézium, akár kiegészítő formájában szintén hozzájárul a székrekedés megelőzéséhez – de ehhez érdemes vérvételt csináltatni, hogy kiderüljön, tényleg magnéziumhiány áll-e a háttérben.

Ha minden kötél szakad, és a fentiek sem segítenek, akkor bizony pár dolgot ki kell iktatnod a mindennapjaidból, így a vízhajtó italokat, például a koffeintartalmú italokat és az alkoholt. Ezzel szemben egy kellemes gyógyír a napközbeni szundikálás, ilyenkor ugyanis csökken a folyadék felhalmozódása azáltal, hogy az alvás elősegíti annak felszívódását a véráramba.

Végezetül, ha semmi sem válik be, akkor érdemes odafigyelni az alvás előtt elfogyasztott folyadékmennyiségre, és lehetőleg minél kevesebbet inni ilyenkor.

Forrásunk volt.


Még több alvás itt:

Címlapról ajánljuk

További cikkek