Az Epsom-só, másnéven keserűsó, avagy magnézium-szulfát igazi csodaszer, ráadásul igen sokoldalú. Tudd meg, mi mindenre jó a stresszcsökkentésen, izomlazításon és a növényeid trágyázásán túl!

Fürdősó, de izomlazító krém is lehet belőle
A keserűsó a fürdősók egyik alap összetevője, ugyanis a magnézium-szulfát a bőrünkön keresztül is képes felszívódni, ezzel pedig gyorsítja a méreganyagok kiürülését, valamint lazítja az izmokat, és ezzel a stresszt is csökkenti. Hetente 2-3 alkalommal nyugodtan vegyünk egy melegvizes fürdőt, amiben egy csésze Epson-sót kevertünk el. Hálás lesz a testünk.
A magnéziumról tudjuk, hogy segít a görcsoldásban, a keserűsó pedig a gyulladáscsökkentésre és az izmok regenerációjának elősegítésére is bevethető.
A sportolók számára különösen előnyös, ha az Epsom-sóból egy sűrű pasztát készítenek vízzel, és 15 percig a fájó testrészen hagyják. Az ízületi kopásból eredő fájdalmakat is hatékonyan kezelhetjük vele, valamint köszvény ellen is hathatós segítséget nyújt.
Zsíros hajra is bevethető
Ha mindez nem lenne elég, akkor arról is tudnod kell, hogy megakadályozza a haj nagy mértékű zsírosodását, és méregteleníti a fejbőrt (ez azok esetében különösen előnyös, akik sok hajformázót használnak, mert ezek az anyagok felhalmozódhatnak a fejbőrön). A samponunkhoz keverve egy keveset (1-2 evőkanál), vigyük fel a nedves hajra, majd alaposan dörzsöljük át a fejbőrünket. A bőrre is jótékony hatással van, mert eltávolítja az elhalt hámsejteket, és a pattanásokat is visszaszorítja.
A növények is hálásak egy kis keserűsóért
A magnéziumban gazdag Epsom-só (vagy keserűsó) az egyik legpraktikusabb szer, amelyről minden növényszülőnek tudnia kell, hiszen használata számos előnnyel jár. Gyakorlatilag organikus eredetű trágyaként funkcionál, amitől a növényeid erőre kapnak, és akár kétszer akkorára nőnek.
Képes javítani a tápanyagfelvételt, elősegíti a növekedést, a klorofillképződést és a buja lombozatot.
Az Epsom-só továbbá segíti az olyan alapvető tápanyagok, mint a nitrogén, foszfor és kálium felvételét, elősegítve a növekedést. Ez különösen jól jöhet az olyan beltéri növényeknél, mint a páfrány, filodendron, agglegénypálma, rákvirág, nyíllevél és szobai futóka.
A trágya elkészítéséhez két evőkanál Epsom-sót és 3,7 liter vizet keverj össze, és két öntözés között önts belőle a növényeid földjére.
További okos tippekkel gazadgodhat a tárházad: