Tavaszi zöldséges palacsinták – paradicsomos, spenótos és rukkolás sztárok a tányérodon

Három palacsinta – egyik sem hagyományos módon készül. Találtok majd köztük egy újragondolt olaszos érzésűt, egy svéd hűvöskéset, és egy picit módosított koreait.

Ha gyümölccsel finom a palacsintatészta, miért ne lehetne jó zöldségekkel is? Most egy paradicsomos, egy spenótos és egy rukkolás változatot hoztunk nektek. Három serpenyőben készített csoda, három égtájról: észak, dél és kelet palacsintaízlése találkozik egy helyen. Próbáljátok ki mindegyiket, hogy megtudjátok, melyik lesz az idei kedvencetek!

Paradicsomos töltött palacsinta

Imádom az olasz recepteket, akár autentikusak, akár újrahúzták őket. Ez egy átértelmezett puha tésztás piadina, amelynek a hajtástechnikája is alkalmazkodott a palacsinta rugalmasságához. A töltelék alapanyagainál érdemes igazi prosciutto-t, bivaly mozzarellát, és provolonét használni. Bármikor jó fogyasztani, a nap bármely szakában, de buliba, akár előre is összeállíthatjuk. Ilyenkor a megfelelő időpontban csak betoljuk a sütőbe, hogy pont szuper folyós legyen a közepe. Ennyi, és a partiellátás csillagos ötös lesz.

Spenótos palacsinta tükörtojással

Elsőre inkább reggeli ételnek tűnik, de a spenótos tészta elég kiadós, így például egy könnyebb krémleves után második fogásnak is simán tálalhatjuk. Egyik kedvenc svéd blogger-szakácsomnál találtam ezt a gyönyörűséget, és hazai hozzávalókkal: bébispenóttal, medvehagymával, el is készítettem gyorsan. Annyira tavaszi, hogy tényleg most van itt az ideje!

Rukkolás tavaszi palacsinták

Nemrég egy koreai receptes csoporthoz csatlakoztam, ott láttam ezt a fogást, ami eredetileg pásztortáskával, egy gyomnövény alsó leveleivel készül. Találtam is ilyet a szabadban, sőt elég sokat, de mivel nem erdőben, érintetlen területen, így nem mertem leszedni. Ki tudja hány kutyus tisztelte meg? Ezt a receptet viszont nem akartam kihagyni, így a hozzá nagyon hasonló küllemű rukkolával készítettem el. Szerintem pitypanglevéllel is működik, ezt azért írom, ha valaki nem kedvelné a rukkolát, én ismerek ilyet. Különben a rukkola sütés után teljesen elveszíti a borsmustáros jellegét, tehát nyugodt szívvel ajánlom, először ezzel próbáljátok ki. Most vegán módon készítettem, tojáshelyettesítőként két teáskanál lenmaglisztet kevertem kicsi vízzel. Jövő héten a sima, tojásosat is tuti elkészítem. Most hogy erről írok, ez ízlett a legjobban a három palacsinta közül. Ehhez hozzá kell tenni, hogy pár perccel ezelőtt, amikor még a spenótosnál tartottam, akkor azt vallottam volna kedvencemnek. Szóval, érdemes lesz még egyszer végigenni ezt a listát, hogy rangsort állíthassak fel!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Még több finomság Grétitől itt:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek