Népi gyógyászat: Na de miért is kell hagymát tenni a zokniba?

Sokféle olyan házi gyógymód létezik, amelyek segíthetnek a betegségek leküzdésében. Arról hallottál már, hogy vannak, akik hagymát tesznek a zoknijukba?

A vöröshagymát régóta alkalmazzák gyógyászati célokra belsőleg és külsőleg is. A zokniban lévő hagyma méregteleníti a testet - állítják azok, akik szívesen használják a népi gyógyászat praktikáit. Az egyik ősi recept szerint egy éjszakára érdemes hagymaszeleteket tenni a talpra, ha például a megfázás tüneteit szeretnénk csökkenteni.

De vajon tényleg működik ez, és ha igen, vajon hogyan és miért?

A megoldás a lábakban végződő idegekben és erekben rejlik. A hagyma gyulladáscsökkentő és antiszeptikus tulajdonságokkal rendelkezik, és foszforsavat tartalmaz, amelyet ha felszív a szervezet, az segíthet a vér tisztításában, a kórokozókat és a toxinokat a vérből kiszívva. Ilyenkor a hagyma is úgy működik, mint a lábreflex zónamasszázs. Az akupresszúrás kezeléshez hasonlóan pozitívan befolyásolhatja a szerveket, és ellensúlyozhatja a keringési rendellenességeket. A kínai orvoslásban is használják ezeket a nyomáspontokat mindenféle betegség gyógyítására.

Getty

Hogyan zajlik a természetes tisztulás?

Helyezz egy vastag szelet biohagymát a talpadra, majd húzz rá egy zoknit. Hagyd a hagymát egy éjszakán át a zokniban, és csak másnap reggel vedd ki onnan. Attól nem kell tartanod, hogy tipikus hagymaszag lengi be a házat. A hagyma a fentebb írtak szerint fejti ki jótékony hatását.

Belsőleges használata

A népi gyógyászatban használata a hurutos- és légúti megbetegedések, emésztőrendszeri problémák és a vérnyomás kezeléséhez köthető. Bár mindannyian ismerjük erőteljes ízét, millióan rajonganak a zöldségért nyersen fogyasztva is, ezzel pedig sokat tesznek a koleszterinszintjük rendben tartásáért. Az orvostudomány a vöröshagyma hatóanyagainak kivonatait elsősorban az érelmeszesedés megelőzésére használja. 100 gramm vöröshagymában 10-30 mg C-vitamin van. Tartalmaz még B1-, B2- vitamint, vasat, jódot, káliumot, kalciumot, foszfort, cinket, flavonoidokat és nikotinsavat. A hagymában kevés a kalória, 100 gramm mindössze 38 kcal-t tartalmaz. A hagymában található mikrobaölő hatású vegyület az allicin. Amitől pedig a szemünk könnybe lábad, azt a vegyületet tiopropion-aldehidnek hívják.

Ezeket olvastad már?

Forrásunk volt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek