Lebontják: parkoló lesz Pécs egykor szeretett pontján

Ikonikus épület volt, ma már elköltözött Pécs 1979-ben nyílt Vásárcsarnoka, és nagy sikerrel működik. A régi, lepusztult csarnok helyén pedig, úgy fest, parkolóház lesz.

Úgy tűnik, lebontják a jó pár éve pusztulásnak indult egykori pécsi Vásárcsarnokot - a helyi városvezetés, majd a közgyűlés is elfogadta azt a javaslatot, miszerint parkolót vagy mélygarázst alakíthatnak ki a helyén.

A kép illusztráció egy magyar piacról / forrás

A Top Plusz pályázati források kerete 24 milliárd forint, és a városvezetés döntheti el, hogy a régi pécsi Vásárcsarnok helyén az épület bontását követően parkoló, parkolóház vagy mélygarázs épüljön-e, mint azt a Fidesz-KDNP-ÖPE szövetsége javasolta.

Ha mélygarázst építenek, az drágább, mert vízszigetelés és szellőzés is kell hozzá, a felszínt pedig parkosítanák, ami szintén költséges. Az emeletes parkolóház valamivel olcsóbb opció - írja a Sokszínűvidék cikke, melyben képeket is találhattok a régi épületről.

A bontásra és az átalakításra a tervek szerint 1,5 milliárdot szánnának.

Forrásunk volt.

Címlapfotó: Fortepan / Urbán László


Még több friss cikk:

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek