Nem örülnek majd a vásárlók: ezt léphetik a boltok a kötelező árréscsökkentésre

Tovább növekszik a napokban bejelentett árréscsökkentésből következő problémák száma. A boltok mellett várhatóan a vásárlók is megszenvedik majd a döntést.

A napokban ismét nagy hírt jelentett be a kormány: március közepétől 30 élelmiszerre vezetnek be kötelező árréscsökkentést, ami azt jelenti, hogy a kereskedők árrése nem haladhatja meg a 10 százalékot ezen termékek esetében - a kommunikált cél az árak csökkentése a vevők védelmében, ez azonban nem ennyire fekete-fehér.

Nő bevásárol, és aggódva nézi a blokkot
Nem örülnek majd a vásárlók: ezt léphetik a boltok a kötelező árréscsökkentésre

Egyelőre nem tudni többek közt azt sem, hogy a 10 százalékos árrésplafon milyen kondíciókra illetve az árucsoportokon belül mely termékekre vonatkozik majd:

azaz hogy például csak egyféle párizsit lehet majd megvenni 10 százalékos árrésplafonnal, vagy az összes márka termékét

- magyarázza a 444 cikke.

A boltok sajnos áremeléssel válaszolhatnak

Logikus lépés lenne a kereskedőktől, hogy a nem érintett termékek árát a haszon érdekében megemelik, azonban a kormány ezúttal jóval több terméket jelölt meg alapvető élelmiszerként, így csökken azon termékek száma, melyekkel kompenzálhatnának.

Ez a 30 termék a kiskereskedelmi láncok forgalmának nagyon jelentős részét lefedi, így nehezebb a kieső veszteséget más termékek árának emelésével kompenzálni

- mondta el Éder Tamás, a Felelős Élelmiszergyártók Szövetsége (FÉSZ) elnöke.

További gondokat szülhet

A kiskereskedelmi láncok ezután nem lesznek érdekeltek az árcsökkentésben, azaz a kormányzati árcsökkentő szándék nem fogja majd rávenni a gyártókat, hogy csökkentsék a beszállított termék árát.

Forrásunk volt.


Még több friss cikk:

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek