Konfitált fokhagyma: az ízbomba, ami szinte magától elkészül

A fokhagymában rejlő rengeteg ízt több módon is elő tudjuk csalogatni. Egy zseniális módszer a konfitálás, amivel egyszerre két ízletes készítményt is kapunk.

Ne hagyjuk, hogy a konfitált fokhagyma elegáns neve megtévesszen minket: egy végtelenül egyszerű és maceramentes eljárásról van szó. Mindössze három hozzávaló és körülbelül 10 percnyi előkészület kell majd, a feladatok nagy részét a sütőnk végzi el helyettünk. Felhasználni pedig szinte bármilyen ételhez tudjuk, a konfitált fokhagyma ugyanis mindent finomabbá tesz.

Konfitált fokhagyma: az ízbomba, ami szinte magától elkészül

Mi is az a konfitálás?

Persze, mint a legtöbb francia eredetű, kulináris szakszó, a konfitálás is elsőre bonyolult folyamatnak tűnhet. Ez ne tartson vissza senkit, vétek lenne a nagy szavak miatt meghátrálni.

A konfitálás tulajdonképpen lassú, alacsony hőfokon és bőséges zsiradékban történő sütés. Hagyományosan húsokat készítenek így, a saját zsírjukban sütik őket nagyon hosszú ideig.

A módszer előnye, hogy az így sütött ételek íze elmélyül, állaguk pedig omlós és puha lesz. Ez a fokhagymánál is így van: eltűnik harsánysága, szinte édeskés, karamellizált és elképesztően krémes gerezdeket kapunk a konfitálás végén.

Hogyan konfitáljunk?

Összesen három hozzávalóra lesz szükségünk: fokhagymára, olajra és tetszőleges fűszerre. Az olaj lehet bármilyen, a legelőnyösebb választás persze az olíva, különlegesebb íze miatt.

Egy kiváló párosítás a fokhagyma mellé a rozmaring, ez lehetőleg friss és ne szárított legyen. Két-három szálra lesz belőle szükségünk. Ízlés szerint természetesen kísérletezhetünk más fűszerrel is, de figyeljünk arra, hogy ne nyomjuk el a főszereplőt, a fokhagymát.

Egy közepes üveghez pucoljunk meg két fej fokhagymát. Válasszunk egy kisméretű edényt, lehetőleg magasabb falút: így kevesebb olajat kell használnunk. Fontos ugyanis, hogy a gerezdeket teljesen ellepje az olaj.

Az összeállított fokhagymás edényt tegyük 90℃-on sütőbe (légkeveréssel) két órára. Nem kell nagyon ügyelni rá, szép lassan el fog készülni a melegben.

Ha kész, öntsük sterilizált üvegbe és tároljuk a hűtőben. Két héten belül fogyasszuk el.

Mihez kezdjünk vele?

Két elképesztő ízű dolgot kaptunk: sült fokhagymát és fokhagymás olajat. A puha gerezdeket kenhetjük önmagukban pirítósra, szendvicsekbe. Tálalhatjuk sajtok, sült húsok mellé.

Készíthetünk belől fűszervajat, szendvicskrémet, tehetjük salátákba is. Pár szem rengeteget dobhat a krumplipürén vagy más köreten is.

Az olajat pedig tetszőlegesen használjuk el a konyhában, bármilyen más olaj helyett. Mondjuk sütni éppenséggel nem érdemes benne, de salátaöntetekbe és szószokba néhány evőkanállal rejtett fokhagymás ízt csempészhetünk.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Ezekből mindig legyen egy üveggel a konyhában:

Forrásunk volt

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek