Elég kevesen vagyunk már, akik saját kezűleg levágott disznóból készült házi sonkát eszünk húsvétkor, hiszen legtöbben megvesszük a boltban az előre csomagoltat. Lássuk, mit kell tudni a különféle bolti sonkákról, hiszen ezekkel is tudni kell bánni, hogy a lefinomabb ízélményt kapjuk. Milyet válasszunk? Hogyan kell főzni a húsvéti sonkát? És meddig?
Kattintsatok a galériára, hogy minden kiderüljön a húsvéti sonkafőzésről!
Lássuk, hogyan lesz tökéletes a húsvéti sonka:
A sonkák között megkülönböztetjük a nyers, a hőkezelt, valamint a formában vagy bélben hőkezelt sonkák alcsoportját. Ezek mellett külön kategóriát képez a parasztsonka. „Húsvéti sonka” alatt a nyers sonkákat, a hőkezelt sonkákat és a parasztsonkát értjük. Olvasd el a termékinformációkat a csomagoláson, hogy, tudd, mi a teendőd!
A sonka főzőlevét nehogy kiöntsük! valaki a tojásokat főzi benne, hogy ízesek legyenek, mások bableveshez használják fel. Húsvéti bableves receptje itt!
A megfőtt, szárazra törölt húsvéti sonkát csomagoljuk fóliába, és tálalásig tegyük a hűtőszekrénybe. Ha maradna sonka az ünnepek után, vágjuk kisebb darabokra, így tegyük a mélyhűtőbe, így több hónapig is eláll. De felhasználhatjuk egy csomó maradékmentő receptben is!
Húsvéti receptek itt:
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Ezek a húsvéti receptek is érdekelhetnek: