6 főzési praktika profi séfektől, amit érdemes kipróbálnod

Kövesd a profi séfek főzési praktikáit a saját konyhádban! Hat okos tipp, amit tényleg ki kell próbálnod.

A profi szakácsok tippjei mindig jól jönnek a konyhában, gondoljunk csak Gordon Ramsay tökéletesrántott csirke praktikájára, vagy Martha Stewart töltött káposztájára. Az Insider magazin most megkérdezett néhány séfet, hogy szerintünk mik azok a főzési praktikák, amiket nemcsak az éttermekben, hanem az otthonunkban is alkalmaznunk kellene:

1. Tartsd szemmel a fűszereidet!

Jó, ha minél több szárított fűszert tartasz a konyhaszekrényben,-fiókban, de figyelj azok lejáratára is. Bár ezek igazából nem romlanak túl hamar, viszont hónapról hónapra veszítenek intenzitásukból, ami az ételek ízén is érződni fog. Ha érzed, hogy a fűszer aromája gyengült, színe kifakult, akkor ne használd fel! A legjobban persze a friss alapanyagokkal jársz!

Fűszeres ételek:

2. Előbb a tűzhely, aztán a sütő

Ezt a trükköt már valószínűleg ismerik páran. Ha húst sütsz, akkor úgy érheted el a legropogósabb és legszaftosabb állagot, ha a húsnak előbb adsz egy kis kérget a tűzhelyen, majd a sütőbe rakva puhára sütöd. A technika minden húsfélénél alkalmazható, csak a megfelelő hőfoknak és sütési időnek kell utánanézni.

3. Készítsd össze az alapanyagokat!

Létezik egy francia kifejezés, a "mise en place", ami annyit jelent, hogy minden a helyén. A Nosalty receptvideóiban is gyakran láthatjátok, hogy egy-egy alapanyag már előre el van készítve. A profi séfek azt vallják, hogy a konyhában is rend a lelke mindennek, ezért mielőtt belefognál a főzésbe, készítsd elő az összes alapanyagot. Így sokkal egyszerűbb, és gyorsabb lesz a főzés, mintha menet közben szeletelnél, pucolnál mindent.

4. A tökéletes vajas pirítós titka

via GIPHY

Igen, egy egyszerű pirítós készítésénél is lehetnek buktatók. Például, hogy a vaj, amit kivettél a hűtőből, túl kemény ahhoz, hogy a pirítósra kend.Jessica Koslow séf azt javasolja, hogy olvaszd fel a vajat, és egy ecsettel kend a pirítós mindkét oldalára.

5. Melegítsd fel a tányért!

Ha igazán professzionális tálalást szeretnél otthon, akkor melegítsd fel a tányért, mielőtt az étel rákerül. A legegyszerűbb, ha az alacsony hőfokra állított sütőbe teszed. Mielőtt kivennéd, használj konyhai edényfogót, mert előfordulhat, hogy a tányér túlmelegszik, és akkor megégethet.

6. Maradékmentés mesterfokon

Évente körülbelül 1,8 millió tonna élelmiszert dobunk ki Magyarországon. Az amatőr szakácsoknál is előfordul, hogy a kukába, vagy jó esetben a komposztra dobják a zöldségmaradékot. A profi séfek azonban leleményesebbek ennél: a hagyma-, sárgarépa-, zellervégből tökéletes alaplevet készítenek, amit aztán szószoknál, leveseknél is fel tudnak használni.

Ezeket olvastad már?

via Insider

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!

Rosanics Petra

5 kockás abroszos óbudai vendéglő, ahol a Krúdy-nosztalgia ma is...

A Krúdy-év emlékezetes volt. 2013-ban reflektorfénybe került Óbuda vendéglátása, az ihletadó pedig az író születésének 135. és halálának 80. évfordulója volt. Ekkor még több legendás hely működött a Krúdy-negyedben: egy évre rá zárt be a Lajos utcai Régi Sipos Halászkert, aztán a Mókus Söröző, majd a Fő téri Új Sipos is. A kultikus vendéglői negyed fénye mára kissé elhalványult, pedig most is van hová mennünk, ha egy kis vendéglői nosztalgiára vágyunk. 5 jó helyet ajánlunk Óbuda szívében!

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?