5 mítosz az immunerősítő ételekről, amit ideje elfelejtened

A koronavírus-járvány kellős közepén nem csoda, ha a megfelelően működő immunrendszer van az érdeklődésed középpontjában. Rengeteg fals információ kering azonban arról, hogy mivel tudod segíteni a szervezeted védekezőképességét, és mivel nem – utóbbiból veszünk most sorra ötöt.

Mindegy, hogy vakcinázott vagy, vagy sem, az immunrendszered megfelelő működése elengedhetetlen a koronavírus elleni védelemhez. A neten azonban rengeteg olyan információ kering – legtöbbjük általában a vitaminbizniszben érdekelt személyektől –, ami összezavarhatja az embert. Ezt az öt mítoszt az immunerősítőkről például még véletlenül se hidd el.

5 mítosz az immunerősítő ételekről, amit ideje elfelejtened

Minél több C-vitamint eszel, annál erősebb lesz az immunrendszered

Kétség sem férhet hozzá, hogy a C-vitamin nagyon fontos az immunrendszer megfelelő működéséhez. Kutatások azonban kimutatták, hogy a nagy adag C-vitamin minden egyes nap nem segít túl sokat a betegségek legyűrésében. Ez valószínűleg azért van így, mert a szervezet csak adott mennyiségű C-vitamint képes feldolgozni, a többi kiürül a szervezetből – így még akkor sem érsz vele túl sokat, ha két pofára eszed az étrendkiegészítőt.

Az ajánlás felnőtt nőknek napi 75 milligramm, felnőtt férfiaknak pedig 90 milligramm, ennél többet egész egyszerűen kipisilünk.

A szuperkaják mindent meggyógyítanak

Attól, hogy valamit superfoodnak neveznek, még nem biztos, hogy tényleg minden tekintetében szuper – valószínűbb, hogy csak nagyon egészséges, de valójában nem egy csodatevő étel. Persze a fertőzések leküzdése és az immunrendszer erősítése érdekében az egészséges táplálkozás nagyon fontos, de nem szabad a szuperkajának titulált ételektől várni a csodát.

Csak a citrusok jók az immunrendszer erősítésére

Bár a citrusfélékben kétségkívül sok C-vitamin van, ami segít az immunrendszer helyes működésében, nem ezek az egyetlen gyümölcsök, amelyek segítenek megelőzni a betegséget, vagy rövidíteni az időtartamát, ha a fertőzés mégis megtörténik.

Nagyon hatásos a megelőzésben és kezelésben még a pirospaprika, a fokhagyma, a répa, és – bármilyen furcsán hangzik is – a csirkehús, ami tele van cinkkel, ez pedig segíti csökkenteni a gyulladást a szervezetben.

Csak étkezéssel és étrendkiegészítőkkel lehet segíteni az immunrendszert

Az egészséges étkezés és a megfelelő vitaminbevitel nagyon fontos, de azt is érdemes megjegyezni, hogy máshogy is segíthetjük az immunrendszerünk működését. Többek között megfelelő mennyiségű és minőségű alvással, stresszkezeléssel, rendszeres mozgással, illetve az alkoholfogyasztás és a dohányzás visszaszorításával is rengeteget javíthatunk a helyzeten, és felkészíthetjük a szervezetünket a veszélyre.

A friss termékek jobbak az immunrendszer segítésében, mint a konzervek

Bár érdemes a friss zöldségek, gyümölcsök és hüvelyesek fogyasztására koncentrálni, tudni kell, hogy mikro- és makrotápanyagban a konzervek és befőttek nem állnak messze a friss megfelelőiktől. Arra azonban érdemes figyelni, hogy ne cukrozott és tartósítószerrel teli változatokat válassz!


Még több cikk, hogy erős legyen az immunrendszered:

Forrásunk volt.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Társasházi pályázat három egyszerű lépésben

Május 31-ig küldhetitek el ötleteiteket az OTP Bank Társasházi Pályázatára. A határidő közeleg, de megéri sietni, hiszen 15 társasházi közösség nyerhet összesen 30 millió forint vissza nem térítendő támogatást.

Címlapról ajánljuk

Ezt főzheted – A csodás május 31 receptje, ami csak...

Cikksorozatunkban minden hónap elején összegyűjtjük a kedvenceinket regisztrált felhasználóink fogásai közül. Most májusi, tavaszi és napfényes fogások következnek, méghozzá sok-sok friss alapanyagból. Csatlakozzatok ti is a Nosalty gasztroközösségéhez, töltsétek fel receptjeiteket, és inspiráljátok egymást az év minden napján.

Nosalty

További cikkek