Viszlát, Szarvasi kávéfőzők! - mindenkit kirúgnak a nagy múltú gyárból

Nektek még van otthon az ikonikus magyar kávéfőző gépből? Jól őrizzétek meg, mert leáll a termelés a szarvasi gyárban.

Befejezték a termelést a kávégépeket is gyártóSzarvasi Vas-Fémipari Zrt. Az 1950-es évektől működő vállalattól több száz embert bocsátottak el - közölte a Klubrádió. A társaság súlyos anyagi gondokkal küzdött már egy ideje, részben a lámpagyártás piaci környezetének változása miatt. A Napi.huis beszámolt róla, hogy a cég helyzetén egy 1,5 milliárd forintos beruházás sem tudott változtatni, ezért kénytelen voltak leállítani a gyártást.

Szomorú hír, hogy a gyár bezárása miatt 400 embertől kellett megválniuk. Közülük 60-an el tudtak helyezkedni partnervállalatoknál.

Bár a Szarvasi Vas-Fémipari Zrt. a kávéfőzőiről híresült el, a gyárban lámpákat is gyártottak, például az IKEA-nak. Az MTI információi szerint, tavaly Szarvasi márkájú kávéfőző gépekből évente 130 ezer, míg lámpából 2 millió darabot gyártottak az üzemben.

A cég vezetői azt írták, minden erejükkel azon fognak dolgozni, hogy fennmaradjon a nagy múltú Szarvasi márkanév, és folytatódjon gyártás.

Ezeket olvastad már?

Címlapfotó: Youtube

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

Ez az apró zöldség úgy néz ki, mint egy mini...

Az egérdinnye termesztése nem bonyolult, ha napos helyet, jó vízelvezetésű talajt és kapaszkodót biztosítasz neki. A minidinnyére hasonlító, uborkás-citrusos ízű termés kertben és nagyobb cserépben is nevelhető, ráadásul a nyári saláták egyik legizgalmasabb alapanyaga lehet.

Nosalty

További cikkek

Egészséges 70 éves szeretnél lenni? A szakértők szerint ezt az...

Nem egy divatos diéta, hanem egy hosszú távon fenntartható étkezési minta lehet a kulcs az egészséges öregedéshez, legalábbis ez derült ki egy több évtizedes kutatásból. A vizsgálat szerint egy bizonyos étrend különösen erős kapcsolatot mutatott azzal, hogy az emberek idősebb korukban is megőrizzék fizikai, szellemi és kognitív egészségüket.

Top Receptek

Egyszerű tökfőzelék

Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.