Tényleg le kell öblíteni a konzerv zöldséget fogyasztás előtt?

Ugyan szerencsére manapság nem kell az étkezési szokásainkat a konzervektől függővé tenni, azért nem tagadhatjuk, hogy vannak helyzetek, amikor a fémdobozba zárt zöldségekért nyúlunk. Na de biztos, hogy egészségesek?

A karácsony közeledtével egyre többet gondolunk arra, hogy mit főzzünk majd az ünnepekre, és még az is lehet, hogy a kiválasztott menühöz olyan hozzávalóra is szükségünk lesz, amelyet konzervbe zártak azért, hogy az eltartható maradjon. Vagy szimplán azért dolgozunk vele, mert sokkal gyorsabb.

Na de mi a baj a konzervekkel?

Mert egy-egy nagy bevásárlás után hosszú hónapokig is állhatnak a polcainkon a dobozok. Mi sem egyszerűbb ilyenkor, már ha a főzésről vagy sütésről van szó, csak elő kell venni egy konzervet, és annak tartalma már mehet is fazékba. Vagy netán mégsem ennyire egyszerű a helyzet? Nem, sajnos nem. Ugyanis a konzerv zöldségeket minden esetben érdemes leöblíteni. Ennek oka pedig az, hogy a konzervek a vártnál több sót tartalmaznak, és ez bizony ez fokozottan igaz arra a lére, amiben a zöldségek állnak. Ugyanis a konzervek tartósításánál sóoldatot is használnak. Ráadásul nemcsak a tartósítás, hanem az ízfokozás végett is kerül só a konzerv zöldségekbe.

Só nélkül természetesen el sem tudjuk képzelni az életünket, na meg az ételeinket sem. Ám mivel a túl sok só fogyasztása magas vérnyomáshoz és veseproblémákhoz vezethet, sőt  a stroke kockázatát is növelheti, alaposan meg kell gondolnunk, mennyit viszünk be belőle a szervezetünkbe, sőt érdemes minden lehetőséget megragadni ahhoz, hogy kerüljük a felesleges só fogyasztást.

A konzervek kapcsán van megoldás arra, hogyan küszöböljük ki a túl sok sót

Öntsük a konzerv tartalmát egy szitába, és a feldolgozás előtt mossuk le a zöldségeket vízzel. Így a mesterséges sótartalom akár 20 százalékától is megszabadulhatunk. De sajnos a vitaminok, például a C-vitamin is elvész így, legalábbis részben.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Ezeket olvastad már?

#HÁZICSEMEGE: Panyolium

Ha eddig azt gondoltad, hogy az aszalt gyümölcsök terén képtelenség újat mutatni, az a jó hírünk van, hogy de, lehetséges! Minőségi, magyar gyümölcsök, semmi tartósítószer, mesterséges színezőanyag vagy hozzáadott cukor: ez a Panyolium-féle aszalvány receptje.

Szász Nóri

#HÁZICSEMEGE: Kanálka

Egy testvérpár áll a Kanálka mögött, akik az egészséges életmód jegyében varázsolnak az asztalokra különféle krémeket, zöldségszirmokat és chutney-kat, a vásárlók legnagyobb örömére.

Macsuga Viktória

#HÁZICSEMEGE: Farm2Fork

A Farm2Fork név mögött egy ember áll – ő Horváth Boldizsár agrármérnök, akinek célja, hogy a legkiválóbb minőségű, szezonális és hazai alapanyagokat juttassa el az egyes termelőktől a megrendelőkig.

Szász Nóri

#HÁZICSEMGE: Szorgos gazda

Gulyás Gergely és Melinda hat évvel ezelőtt költöztek a tanyájukra, ahol létrehozták önálló családi gazdaságukat. Működésüket a szezonalitás, a vegyszermentesség és szabadság jellemzi.

Szász Nóri

Forrásunk volt.

Címlapról ajánljuk

Sajttól roskadó húsvéti sós sütik

Megadjuk a módját a húsvéti vendégvárásnak: sajtos sós sütiket sütünk, de nem sima pogácsát vagy sajtos rudat: stanglit dupla sajttal, csigát fokhagymásan-sajtosan, mini kiflit libazsírosan, krumplisan, és persze sajtosan.

Nosalty

További cikkek