A rakott kel, ami neked kell – mi könnyen és szaftosan készítjük!

A rakott kel a magyar konyha egyik örökzöldje. Egészen elérhető árú favorit, ha valami egyszerűre, kiadósra, háziasra vágyunk – egy jó rakottas, melynek képében egyszerre kerül a tányérodra a köret és a főétel is. Nézzük, hogy készítjük mi szaftosan és könnyedén...némi csavarral és variálással.

Ha zöldségrakottasra gondolunk, a magyarok nagy részének a másodperc tört része alatt tuti, hogy a rakott kel ugrik be. Ress, rostos kelkáposztalevelek közé töltött szaftos, fűszeres, darált húsos töltelék rizzsel, rengeteg tejföllel megborítva. Kell ennél több? Ja, és külön bírjuk benne, hogy aránylag olcsón kihozható, hiszen a káposzta az aranyárban mért zöldségek közt még egészen pénztárcabarátnak számít.

A jól bevált, megszokott ízeket egyszerű megbolondítani valami újdonsággal is, hogy ne mindig ugyanolyan formájukban kerüljenek az asztalra. Legyen szó egy kis csípősről, új fűszerről, sajtról vagy épp egy jó öntetről, a rakott kel mellé mindegyik remekül passzol!

Mutatjuk, nálunk hogyan lesz mindig finom és mindig szaftos könnyedén, egyszerűen...néhány csavarral!

Hozzávalók: olívaolaj, darált marhahús, vöröshagyma, fokhagyma, só, bors, római kömény, babérlevél, majoranna, füstölt pirospaprika, rizs, kelkáposzta, vaj, tejföl

Elkészítés:

A darált hússal kezdünk, megpirítjuk az olívaolajon, hozzáadjuk a hagymát és a fokhagymát, és fűszerezzük: só, bors, római kömény, őrölt babérlevél, majoránna, csípős pirospaprika kerüljön bele. Pici vizet adjunk hozzá, és negyed óráig rotyogtassuk, így lesz jó szaftos.

Ne féljetek kicsit megcsavarni a hagyományos magyaros ízeket: a pikáns római kömény és a füstölt pirospaprika utánozhatatlan ízt ad majd a húsos rétegeknek, higgyétek el!

Ez idő alatt egy másik edényben főzzük meg a rizst fel a rizst, majd forgassuk össze a darált húsos keverékkel.

A kelkáposzta-puhító trükk:

Forraljunk vizet, és mártsuk a gyöngyöző vízbe a kelkáposzta leveleit, de ne főzzük szét! Ha megpuhultak, rakjuk őket félre.

Rétegezés:

Egy megfelelő méretű, hőálló tálat kivajazunk, és első rétegként elfektetjük az alján a káposztaleveleket. Erre jöhet rá a darált húsos-rizses töltelék, utána egy réteg tejföl, ismét a töltelék, majd még egy réteg káposzta, amit végül megkoronázunk jó vastagon tejföllel.

Sütés:

A rakott káposztát előmelegített, 180°-os sütőbe rakjuk 35 percre, míg a felső réteg aranybarnára pirul. A sütőből kivéve hagyjuk kicsit kihűlni, majd felszelve, tejföllel a tetején tálaljuk.

A könnyű rakott kel teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené.

Recept és fotók: Kristyán Fanni

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Szívesen főznél együtt Sass Danival? Most itt a lehetőség, a Nosalty és a Knorr közös Élményfőzésein ugyanis élőben főzhetsz együtt a sztárokkal, ráadásul még otthonról sem kell kimozdulnod, online csatlakozhatsz!

Az Élményfőzésről itt tudhatsz meg többet!


Még több házias-különleges recept tőlünk nektek:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk