Így fagyaszd le a lasagnét, hogy mindig legyen kéznél

A lasagne mindig remek vacsoraötlet, és még egy érv szól mellette: szuperül lehet fagyasztani, így bármikor lehet kéznél, ha gyorsan kell valamilyen ételt az asztalra varázsolnod. Napi Tippünk következik:

Kinek van ideje arra, hogy hétköznap órákat töltsön a lasagne elkészítésével? Erre az időhiányra áthidaló megoldás, ha előre elkészíted majd lefagyasztod a lasagnét, a kellő pillanatban pedig előkapod, és hamarosan már lehet is enni. A lasagnét ugyanis remekül lehet fagyasztani, most pedig azt is eláruljuk, mi ennek a módja!

Mi a lasagne fagyasztásának legjobb módja

A legjobb megoldás, ha összeállítod a lasagne alkatrészeit, majd lefagyasztod, és csak akkor sütöd meg, amikor már meg is ennétek. Ennek oka, hogy a sütés és a fagyasztás nagyon megviseli az ételt – és minél több ilyen folyamaton megy keresztül, annál inkább romlik a minősége. A lasagne esetén a tészta kiszáradhat, a tejtermék becsomósodhat, jégkristályok képződhetnek rajta – nem túl étvágygerjesztő.

Így fagyaszd le a lasagnét, hogy mindig legyen kéznél

Lasagne fagyasztásakor az is fontos, hogy mit teszel a receptedbe. Használhatsz hagyományos lasagne tésztát, de jobb és sokkal egyszerűbb a főzést nem igénylő tésztát használsz, mivel a fagyasztás után tovább kell sütni a lasagnét, ami tönkreteheti a hagyományos tésztát.

Amikor pedig eljön a sütés ideje, szorosan csomagold be a lasagnét alufóliába, így létrejön a főzés nélküli tésztához szükséges gőzt.

Lefagyasztható a maradék lasagne?

A fagyasztás és a későbbi sütés a legideálisabb megközelítés, de nem az egyetlen. Ha maradt még a vacsorára készített lasagnéból, akkor azt is nyugodtan lefagyaszthatod. Lehet, hogy az íze és az állaga nem lesz már olyan jó később, de hát lasagnéról beszélünk, biztosan nem sokan fognak panaszkodni az ízére.

Ebben az esetben győződj meg arról, hogy a lasagne teljesen lehűtött, mielőtt lefagyasztanád. Ha forró lasagnét teszel a fagyasztóba, azzal azt kockázatatod, hogy a már a fagyasztóban lévő többi élelmiszer kiolvad, valamint a lasagne minőségének maximalizálása érdekében is jobb elkerülni az extrém hőmérsékletingadozást.

Mekkora adagokat érdemes lefagyasztani?

Az is jó megoldás a maradék lasagne esetében, ha feldarabolod, és adagonként fagyasztod le. Ennek az az előnye, hogy gyorsabban kiolvad és felmelegszik, ezzel az állaga is jobb lesz, és egy rohanós hétköznapon különösen jól jöhet.

Melyik a legjobb tároló a lasagne lefagyasztásához?

A lasagnét számos edényben össze lehet állítani, fagyasztani és sütni, és mindegyiknek megvannak a maga előnyei és hátrányai. A legkézenfekvőbb lehetőség a sütőedényben lefagyasztani, így csak ki kell venni a fagyasztóból, és már mehet is be a sütőbe.

Ha kerámia vagy üveg edényt használsz, győződj meg arról, hogy az sütőben is használhatóak

A fém sütőedény használata egyszerű és biztonságos. Ha kerámia vagy üveg edényt használsz, győződj meg arról, hogy az sütőben is használhatóak, és kerüld a szélsőséges hőmérsékletváltozásokat, amelyek a kerámia vagy az üveg megrepedését okozhatják. Lefagyasztás előtt ügyelj arra, hogy a lasagne teljesen kihűljön, és ne tedd be a fagyasztott lasagnét közvetlenül a sütőbe.

A tepsi használatával az a probléma, hogy amíg a lasagne a fagyasztóban van, addig nem használhatod a tepsit. Az újrahasznosítható alutálcák egyszerű alternatívát jelentenek, nem kell utánuk mosogatni és különböző méretben kaphatóak.

Egy másik opció, ha egy tepsit alufóliával bélelsz ki úgy, hogy minden oldalról több centiméteres túllógjon, majd beleteszed a lasagnét, és ráhajtogatod a fóliát a tetejére. Tedd a lasagnét a fagyasztóba, amíg megdermed, majd emeld ki a tepsiből, tegyél rá egy második réteg fóliát, és fagyaszd le. Ha meg szeretnéd sütni, távolítsd el a második réteg fóliát, és tedd a lasagnét egy edénybe.

Hogyan kell becsomagolni a lasagnét a fagyasztóba?

Ha időt és energiát áldozol a lasagne elkészítésére, fokozottan ügyelj a csomagolására, mert pontosan ez fogja megvédeni az ételt a fagyasztótól. Az egyik lehetőség az, hogy az edényt szorosan becsomagolod egy réteg műanyag fóliába, belenyomva a felületbe, hogy a lehető legtöbb levegőt kinyomkodd belőle, így nem fog bejegesedni az étel, végül az egészet beborítod alumínium fóliával. Arra azonban figyelj, hogy a műanyag fóliát eltávolítsd, mielőtt az étel a sütőbe kerül.

Vannak azonban, akik szerint a fólia túlságosan beleragad a lasagne tetejébe, ezért inkább dupla réteg alufóliát használnak. A lasagne sütésénél aztán az egyik réteg fóliát újra lehet használni, hogy a teteje ne barnuljon meg túlságosan.

Ha a maradékot fagyasztasz le, fagyasztás előtt feltétlenül hűtsd le teljesen. Általában a legjobb, ha kivesszed a maradékot a tepsiből, és műanyag fóliába csomagolod, majd mehet rá még egy vagy két réteg fólia. Ahogy fentebb írtuk, akár külön adagokban is lefagyaszthatod ilyenkor. A legfontosabb, hogy ne érje levegő az ételt, ezért az első rétegnél figyelj oda a legjobban, hogy az jó szoros legyen.

Plusz tipp, hogy érdemes felcímkézni a csomagokat, amire ráírod, hogy mi van benne és mikor fagyasztottad le, így biztosan nem feledkezel meg róla.

Meddig lehet lefagyasztani a lasagnét?

A fagyasztott lasagne – akár sült, akár nem – jó ideig biztonságosan fogyasztható marad, de a legjobb íz és állag érdekében három hónapon belül használd fel.

Hogyan süsd meg a fagyasztott lasagnét?

Ha még sütés előtt lefagyasztottad a lasagnét, akkor két lehetőség közül választhatsz. Egy éjszakán át kiolvaszthatod a hűtőben, majd szobahőmérsékleten állni hagyhatod körülbelül 30 percig, miközben előmelegíted a sütőt, és a recepted szerint sütöd.

Alternatív megoldásként a lasagnét közvetlenül a fagyasztóból kivéve is megsütheted, de valószínűleg kétszer annyi ideig tart majd, mint ami a receptben szerepel. Egyik esetben se felejtse el eltávolítani a műanyag fóliát, és a sütési idő utolsó 10 percében egy fóliával fedd le, hiszen ekkor barnul meg a teteje.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több konyhai tippet leshetsz el:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Tejfölös csirkereceptek

Csirkemell vagy csirkecomb egy-egy finom egytálételben, ráadásul tejföllel gazdagon elegyítve? Ugye hogy máris vágytok egy isteni, tejfölös csirkereceptre?

Nosalty

További cikkek